Kızıl Aşk - Kollontai, Alexandra

Kızıl Aşk

Alexandra Kollontai

Yayınevi: Babil

Yayın tarihi: 09/2005

ISBN: 9789756207529

Çevirmen : İmdat Yeğen

Türkçe | 204 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

Bu roman ne ahlak üzerine bir araştırma ne de Sovyet Rusya’daki yaşam standartlarının bir betimlemesidir. Yalnızca savaş sonrası dönemin cinsel yaşamın bir psikolojik incelemesidir.

Bir erkeği aşk belli sınırları aşmadığı sürece, seks yaşamı kendisinin “özel konusudur” deriz. Erkeğin karakteri, aile ahlakıyla ilgili yaklaşımıyla değil, işindeki verimliliği, zekası, iradesi, devlette yada toplumda doğrudan görev almadığı sürece, uygar toplumlar, kadınla, cinsel ve ailesel yaşamda “iyi ahlak” sergilemesinden başka özellik aramadı.

Günümüzde bir kadın, burjuva aile ahlakı ölçüleriyle “kusursuzluğa” ulaşabilse ve kendi insanlarınca “itibar görse” bile ne topumun gerçek takdirini ne de devletin “saygısını” elde edebilir. Açıkça “görmezden gelinir.” Aksine; bir kadın güncel burjuva cinsel ahlakı açısından “lekesiz” olmayabilir, ancak eğer siyasette, sanatta, bilimde veya herhangi bir alanda sıradışı bir kişilikse, kimse arkasından “fısıldamaz” bile. Biri “iyi ahlaklı” ancak ülke ya da insanlı için hiç faydalı iş yapmamış, öteki “aile ahlakı eleştiriye açık” ancak etkili bir toplum çalışanı olan iki kadın karşılaştıracak olsa, hangisinin ağır basacağından kuşku yoktur.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı