%0
Köleden Hürriyete - Özmen, Remzi

Köle'den Hürriyet'e

Remzi Özmen

Yayınevi: İrfan

Yayın tarihi: 10/2006

ISBN: 3990000017227

Türkçe |

  • 22,00 TL

Bu hikayeyi yazmaya karar verdiğimde esas amacım görev yaptığım bir Anadolu köyünde gördüklerimi yaşadıklarımı olduğu gbii okuyucu ile paylaşmaktı. Ancak anıları anlatırken bazı yer ve kişi isimlerini kısmen de olsa değiştirmek ihtiyacını duydum.
Öğretmenlik mesleğinin çileli, bir o kadar da zevkli yönlerini sergilemek, bunun yanı sıra daha iyi görev yapmanın önündeki engelleri, aksaklıkların onu en güzel şekilde yerine getirmekle mükellef olduklarına olan inancımı burada da vurgulamaya çalıştım. söylemlerin laftan ibaret olmasındansa uygulamalarının gereklerini yerine getirmek, her sorumlu insanın asli görevlerinden olduğuna inanırım. Bu anlamdaki vurgularım, gördüğüm eksikliklerden  kaynaklanmaktadır. Kişi aldığı sorumluluklara yönelik itirazını işe başlamadan yapmalı diye düşünürom. Sonradan yapacağı itirazları ise görev ve sorumluluktan kaçmak için ileri sürülen bir bahaneden başka adlandıramam.
Toplumsal ve bireysel sıkıntılarımızı gözardı etmeden hayat gerçeklerinin bize sunduğu, isteyerek veya istemeyerek karşımıza çıkardığı olumsuzlukları yılgınlık olarak değil; aksine mensup olduğumuz millete hizmet kamçısı olarak görmek en büyük arzumdur. Ancak bu şekilde yarınlarımıza daha bir ümitle bakar, yetişecek nesillerin hafızalarında olumlu izler bırakabiliriz.

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı