Komünist Parti Manifestosu - Marx, Karl

Komünist Parti Manifestosu

Karl Marx

Yayınevi: Patika Yayınevi

Yayın tarihi: 02/2013

ISBN: 9786056361715

Yazar : Friedrich Engels

Çevirmen : Sinan Jabban

Türkçe | 80 Sayfa | 13 x 19,5 cm.

Tür: Siyaset Felsefesi

Manifesto bundan 165 yıl önce kaleme alınan ancak buna rağmen eskimeyen bir metin. Kapitalizm bu zaman zarfında birçok değişime uğramışsa da onu karakterize eden temel prensipleri var olmaya devam etti. Manifestoyu hâlâ güncel kılan en önemli etmen de budur. Modern toplumsal yapıları siyasal ve sınıfsal yönleriyle kavrayan eşsiz bir tahlil yeteneğine sahip bu metin günümüzde de çeşitli kesimlerin ilgi odağını oluşturuyor.

Bilimsel sosyalist kitle hareketlerinin doğum sancısı yaşadığı bir dönemde yazılan bu metin dünyanın her köşesinde komünistlerin kendi güncel siyasal programlarının temelini oluşturdu, oluşturmaya devam ediyor. Bir dogma olarak değil, toplumsal ilişkileri tahlil etmede kullandığı yöntemi apaçık bir şekilde ortaya koyması bakımından eşsiz bir kılavuz olan Manifesto’yu Patika Kitap yayın programının ilk sırasına koyarak bu önemli Marksist klasiği okurun ilgisine sunuyor.

Almanca aslından yapılan titiz bir çeviriyle okurlarımıza sunduğumuz Manifesto, İngilizce baskısıyla ve mevcut Türkçe çevirileri ile karşılaştırılmış, Engels’in başka dillerde yapılan baskılara düştüğü notlarla zenginleştirilmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı