%0
Komünist Rotaya Dair : Tarihselden Güncele - Hardal, İsmail

Komünist Rotaya Dair : Tarihselden Güncele

İsmail Hardal

Yayınevi: El Yayınları

Yayın tarihi: 03/2018

ISBN: 9789758674718

Türkçe | 232 Sayfa | 13,50 x 19,50 cm

Tür: Siyaset Felsefesi

  • 15,00 TL

İsmail Hardal'ın farklı zamanlarda kaleme aldığı yazıalrının kitaplaştırılarak okura sunuylmasındaki maksat, devrimci hareketin günümüzdeki gerçekliğini anlamak açısından kilit önemdeki konuları soruglaması ve eleştiri masasına yatırmasıdır.
Kitapta bir araya getirilen yazıların ana vurgusu, genel anlamda komünist hareketin aktif, sistematik bir ideolojik ve siyasal savaşım yürütmesi üzerinedir. Egemen sisteme karşı teşhir ve tutum alışın zorunluluğunu ısrarla ifade etmesi; bağımsız komünist bilinç ve örgütlülüğün geliştirilmesinin tayin edici önemde olduğunun altını önemle çizmesi dikkate değerdir.
Yazılarında sıklıkla, komünist hareketin teorik, ideolojik, siyasal ve sınıfsal olarak ayrım ve ölçülerinin çok net çizilmesi gerektiğini tartışır, tarihsel ve toplumsal gerçekliğe uygun konumlanmasına işaret eder.
Gerçekliği kavramak, ancak teori aracılığıyla mümkün olabilir. İdeolojik yaklaşımların sorunlar karşısında çözüm üretmesi bir dilek sorunu değil, düşünsel, pratik, iradi ve bilimsel çabalar sorunudur. En nihayetinde, devrimci politika, "ne yapmak" sorusuna cevap arama, çözüm üretmedir. Komünist siyaset, somut gerçeklerden hareket ederek toplumsal yaşamın dönüştürülmesi mücadelesidir, koşulları oluşturma gücüdür.
Bu istekle kitabın okunacağını umar; ortak tavırların, kolektif söz üretmenin imkanlarının açığa çıkarılmasına vesile yaratmasını umt ederim.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı