%10
Köpeğin Dünyası - Pierce, Jessica

Köpeğin Dünyası

Jessica Pierce

Yayınevi: Totem

Yayın tarihi: 06/2023

ISBN: 9786057335364

Yazar : Marc Bekoff

Çevirmen : Nilgün Ersoy

Karton Kapak | Türkçe | 232 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Hayvanlar

  • 247,50 TL

 İnsanlar ortadan kaybolursa köpeklere ne olur? Köpekler biz olmadan kendi başlarına hayatta kalabilirler mi?
 
Köpeğin Dünyası, köpekler için insan sonrası bir gelecek hayal ediyor. Onların nasıl hayatta kalacağını hatta muhtemelen nasıl gelişebileceklerini ortaya koyuyor. Bu yeni ve devrim niteliğindeki bakış açısının şu anda onlarla kurduğumuz iletişime nasıl rehberlik edebileceğini de açıklıyor. Köpekler ve vahşi akrabalarının yaşamları ve davranışlarıyla ilgili biyoloji, ekoloji ve en son bulgulardan yararlanan, günümüzün köpekler hakkında en yenilikçi düşünürlerinden ikisi olan Jessica Pierce ve Marc Bekoff üremeye doğrudan insan müdahalesi olmadan köpeklerin nasıl olabileceğini araştırıyor. Pierce ve Bekoff, köpeklerin nasıl çabuk öğrenen, son derece uyumlu ve fırsatçı olduklarını gösteriyorlar ve onların zaten kendi başlarına hayatta kaldıklarına ve bunu bizsiz bir dünyada da başarabileceklerine dair ikna edici kanıtlar sunuyorlar.
 
Köpeklerin biz olmadan çaresiz kalacağı fikrine meydan okuyan Köpeğin Dünyası, bu bağımsız ve son derece zeki hayvanları kendi terimleriyle anlamamızı sağlıyor.
 
“İnsansız bir dünyada köpek olmanın ne hale gelebileceğine dair büyüleyici bir hayal gücü uçuşu yapmakla kalmayan bu kitap, kendi köpeğinizi yeni ve daha nesnel bir açıdan görmenizi sağlayacak.
 John Bradshaw- New York Times’ın çok satanlar listesine giren Dog Sense kitabının yazarı
 
Bu kitap evrimsel bir düşünce deneyi… Test edilemez, bilgilendirici ve çok eğlenceli. ... Pierce ve Bekoff temel evrimsel ve ekolojik ilkelerden yola çıkarak güçlü bir gelişme geliştirirken, Köpeğin Dünyası’nın dört ayağı da güvenli bilimsel zeminde duruyor gibi görünüyor. Bugün bildiğimiz köpeklere dair tahminler ve içgörüler.” --- David P. Barash, Wall Street Journal
 
“Köpekler gerçekten bize bu kadar bağımlı mı, yoksa biz olmadan çok iyi anlaşabilirler mi? Pierce ve Bekoff sizi insan sonrası köpeklerin varsayımsal dünyasına beklenmedik bir yolculuğa çıkarıyor ve köpek dostlarımıza tamamen yeni bir bakış açısı sunuyor. Bu ilgi çekici ve tutkulu kitap, sizi köpeklerle ilgili konseptinizi ve onlarla ilişkiniz hakkındaki fikirlerinizi gözden geçirmeye teşvik edecek.” -Simona Cafazzo, etolog

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015