%0
Koro Müziğinde Yeni Örnekler - Açıkgöz, Mehmet Güneş

Koro Müziğinde Yeni Örnekler

Mehmet Güneş Açıkgöz

Yayınevi: Gece Akademi

Yayın tarihi: 09/2019

ISBN: 9786052888445

Türkçe | 64 Sayfa | 24,5 x 32 cm

Tür: Müzik

  • 55,00 TL

 Mehmet Güneş Açıkgöz, “Koro Müziğinde Yeni Örnekler” adlı verimiyle, 21.y.y’ın ilk yirmi yılını geride bıraktığımız bu günlerde, koro yazınımıza, toplumsal müzik belleğimize ve koro eğitimine çok değerli bir katkı, bir armağan sunmuştur.

Koroya özgü her düzenleme, adeta yeni bir kompozisyondur. Koro albümünde, Açıkgöz’ün özgün koro müziği örnekleri ile alanında tanınan bestecilerin popüler şarkıları üzerine koro için düzenlemeleri ve bir anonim türkünün koro için düzenlenmiş örneği yer almaktadır. Bu çalışmada, insanı, kadını, hüznü, ölümü ya da coşkuyu en yalın, içten, sıcak ve lirik bir anlatımla dile getiren şarkı sözlerinin ezgiyle mükemmel uyumunu zengin koro tınılarıyla bütünleştiren düzenlemelerde, bazen huzurlu, dingin, coşkulu, zaman zaman da başkaldıran, soylu, derin etkilerin müziksel ifadeye yansıtıldığını görmekteyiz.

Dünya Koro Müziği, özellikle 20. yüzyılın son çeyreğinden itibaren, sadece batı coğrafyası ve kültürünün klasik müzik verimleriyle sınırlı kalmayıp, Asya Pasifik’ten Latin Amerika’ya, Baltık Ülkelerinden Kuzey Amerika, Avustralya ve Afrika’ya kadar, çeşitli dinsel, etnik, folklorik, Jazz ve modern müziğin bütün türlerine ilişkin ürünleriyle, önemli bir gelişme göstermekte ve müzik türleri arasındaki kesin sınırlar giderek kalkmaktadır. Bu özgün ve inovatif yaklaşımlarla ulusal, uluslararası ve çok kültürlü müzik anlayışı, giderek zenginleşmekte ve toplumlararası iletişime müzik yoluyla katkıda bulunmaktadır.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı