%15
Kuantum : Kuyudaki Taş - Afacan, Erkan

Kuantum : Kuyudaki Taş

Erkan Afacan

Yayınevi: Epos

Yayın tarihi: 09/2018

ISBN: 9786054822393

Türkçe | 80 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

 • 19,55 TL
 • 23,00 TL

“Kuyudaki taş: KUANTUM”da Erkan Afacan
Atom altı âlemde yer alan kuantumun gizemli
perdesini kaldırmak için fiziksel gerçekliği, fizik bilimini ve maddenin hareketini anlatıyor.
Kuantum bilgi dünyasının korkulan bir konusu gibi gösterilir.
Ancak bu kitap kuantumun korkulacak bir yanının olmadığını gösteriyor.
“Kuantum”, kesinlikle kuantum “bilenler”in korkuttukları gibi bir konu değil. Çünkü kuantum da maddenin hareketi ile ilgilidir.
Klasik fizik, atomlardan gezegenlere kadar genişleyen bir aralıkta gördüğümüz, algıladığımız “büyük” nesnelerin hareketlerini inceler. Algılanan “âlemin” altındaki çok küçük parçaların incelenmesine sıra geldiğinde “klasik fizik” yetersiz kalmaktadır. İşte bu yetersizlik nedeniyle kuantum (nicem) âleminden yararlanmak gerekmektedir.
Kuantum âlemi atom altı dünyadır: Fizik bu dünyada protonların, nötronların, elektronların ve kuarkların nasıl hareket ettiğini, hızlarını ve konumlarını inceler.
Erkan Afacan bu kitapta kuantum konusunu herkes için anlaşılır hale getiriyor.
Minerva’nın Genç Baykuşu
Minerva’nın Genç Baykuşu adını verdiğimiz dizide, kavramları ve olguları ilk gençlik çağındaki bireylere anlatıyoruz: Aşk, Sanat, Demokrasi, Su, Barış, Temsiliyet, Allah, Ahlâk, Etik, Sosyal Medya, Ekoloji, Tarım, Ayrımcılık, Feminizm, Veganlık, Milliyetçilik, Şiddet, Flört Şiddeti ve daha birçok-birçok kavram…
Buradan yola çıkarak hem ülkemizdeki hem de dünyadaki sorunların kaynaklarını anlayabileceğimizi ve anlamlandırabileceğimizi düşünüyoruz.
Neden Minerva’nın Genç Baykuşu? Minerva’nın Baykuşu bilginin taşıyıcısıdır. Her kavram insanlığın ortak yaşamla, ortak tarihle deneyimlediği bilgi üstüne kurulur. Baykuş bu yaşanmış bilgiyi taşır. Bu bilgi temeldir. Her genç insan da bu dünyanın temelidir. Her genç insan “olgunlaşmamış” bir hayatla buluşur, her genç insan kendisinin olgunlaştıracağı, müdahale edebileceği ve sadece kendisinin değiştirebileceği bir hayatla buluşur. Her genç insan için hayat yeni başlamaktadır, “gün daha yeni doğmaktadır.”
Birçoğu akademisyen olan dizi yazarlarımız, yaşadığımız ülkenin sorunlarının çözümü için enerji harcayan, risk alan, bedel ödeyen, çaba harcayan duyarlı insanlar. Yazarlarımızın uzmanlıkları hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda kabul edilmektedir.
Birikimlerinin herkese ulaşması için yazdılar.
Minerva’nın Genç Baykuşu dizisindeki kitapların bir kısmı 9 yaş bir kısmı da 12 yaş üstü gençlere yöneliktir. Elbette dizimiz, giriş niteliğindeki bilgiye ulaşmak isteyen herkese açıktır.
Yayın Kurulu: Abdullah Aysu, Yüksel Akkaya, Süreyya Karacabey, Ceren Okur, N. Ezgi Oral, Hülya Demirci, Pakize Sinemillioğlu, Nurşen Yıldırım, Aysel Batyar Önsel, M. Serdar Kayaoğlu.
YAZAR HAKKINDA: Erkan Afacan (1966–); Prof. Dr. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Hacettepe Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.
1997 yılından bu yana Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
Schaum serisinden “Elektromanyetik” ve “Sinyaller ve Sistemler” kitaplarının eşçevirmenliğini, “Analog ve Sayısal İletişim” kitabının çevirmenliğini yapmıştır. Anten teorisi, Galois teorisi, bilim felsefesi, kuantum teorisi gibi konular özel ilgi alanları arasında yer almaktadır.
Yazarın elektrik-elektronik mühendisliği alanında yayınlanmış ondan fazla makalesi, ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş çok sayıda bildirisi ve “Kriptografiye Giriş: Şifreleme Teorisi” (2016, Epos Yayınları) adlı bir kitabı bulunmaktadır

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
 • pandora.com.tr
 • Beyoğlu
 • Boğaziçi Üniversitesi
 • Koç Üniversitesi
 • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
 • 3 Taksit

 • 3 Taksit

 • 3 Taksit

 • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı