Küçük İmparator : Liderin 23 Adımı - Kürkçü, Burak

Küçük İmparator : Liderin 23 Adımı

Burak Kürkçü

Yayınevi: Orient

Yayın tarihi: 02/2015

ISBN: 9789756124437

Türkçe | 254 Sayfa | 14 x 21 cm

Tür: İş Yönetimi

Bir defada okuyup bitireceğiniz bir kitap. Ama bir defalık okuyacağınız bir kitap değil. İlk okuduğumda, bir akademisyen olarak ciddi bir birikimin derinlemesine bir analizden süzüldüğü bir kitap gördüm. İkinci okuduğumda, bir yönetici olarak günlük hayattaki gözden kaçan detayların yöneticiliği nasıl inşa edeceğini gösteren bir kitap gördüm. Üçüncü okuduğumda ise, bir kitap sever olarak öğrencimin yazdığı sürükleyici hikayelerle dolu özgün ve tavsiye edilesi bir kitap gördüm. Okuyun, okutun.                                                                                                                                                             
         Profesör Dr. Hüseyin BAĞCI                                                                 ODTÜ Uluslararası İlişkiler                                                                     Bölüm Başkanı   Neden bu kitabı yazdınız?     

 -Kitap severlerin, klasik liderlik kitaplarından sıkıldığını, tercüme kitaplardan bıktığını gördüm ve artık Küçük İmparator’u yazma zamanı geldi dedim. Bilgi kişide emanettir. Kişi ne kadar paylaşırsa o kadar kıymetlenir.
Kitabın başlığı neden alıştığımız “Liderlik Sırrı” şeklinde bir başlık değil? -Liderlik bir sır değildir ki, aksine gözünüzün önünde duran birkaç detayı iyi kullanmakla kazanılır. Küçük İmparator da tam olarak bunu anlatıyor.
Kitabı açınca ne görmeyi bekleyelim? -Liderin amentüsü ne ile başlar? Okuyunca göreceksiniz. Mahmut Abi’nin açmazını, Daniel Martin’in akıl dolu planını, Suat Üsteğmen’in pişmanlığını, Şizofrenin rüyasını ve daha nicelerini bu kitabın kapağını açınca bulacaksınız.  Tahmin edilemezliğin tahmin edilebilirliği kuramını bir de bu kitaptan okuyun. Nefs-i Safiyye, Maslow Hiyerarşisine göre nedir? Görelim bakalım.
Bu kitap da diğer örnekleri gibi 3 dakikada hayatımızı değiştirecek mi?  -3 dakikada değişebilecek kadar basit bir hayat yaşadığınızı sanmıyorum. Bu kitap hayatınızı değiştirmeyi değil, gözden kaçırdıklarınızı dâhil ederek zenginleştirmeyi amaçlıyor.

 


 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı