Küçük Yerler Derin Mevzular : Sosyal ve Kültürel Antropolojiye Giriş - Eriksen, Thomas Hylland

Küçük Yerler Derin Mevzular : Sosyal ve Kültürel Antropolojiye Giriş

Thomas Hylland Eriksen

Yayınevi: Avesta

Yayın tarihi: 07/2009

ISBN: 9789944382830

Çevirmen : Fahriye Adsay

Türkçe | 463 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Antropoloji

Bu kısa, öz ve etkileyici sosyal antropolojiye giriş kitabı, Pasifik adalarından Kuzey kutbuna ve küçük köylerden modern ulus-devletlere dek uzanan bir alanda sosyal yaşam ve kültürdeki zengin global çeşitliliği ortaya koymaktadır. Eriksen berrak bir antropolojik bakış sağlamasının yanısıra, antropolojinin devasa araştırma alanını ve karşılaştırmalı bir perspektifin önemini ortaya koyan bol miktarda örnek sunarak, akrabalık, etnisite, törensel ve siyasi sistemler gibi esas konulara odaklanmaktadır. Eriksen, kitapta aynı zamanda eylem ile toplumsal yapı ve toplumsal örgütlenme ile kültürün kavramsal özellikleri arasında karşılıklı ilişkiler kurma ihtiyacına da vurgu yapar.

Küçük Yerler Derin Mevzular, konu ile ilgili önceki metinlerden farklı olarak, modern toplum antropolojisini de konuya dâhil etmek için çalışmanın sınırını genişleterek, tüm sosyal ve kültürel antropoloji öğrencileri için benzersiz anahtar niteliğinde bir metin sunmaktadır.

Thomas Hylland Eriksen Oslo Üniversitesinde Sosyal Antropoloji profesörü ve aralarında, büyük beğeni toplamış olan Etnisite ve Milliyetçilik (Avesta Yayınları, 2004)'in de yer aldığı antropoloji konulu çok sayıda kitabın yazarıdır. -Arka Kapak-

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı