Küller Arasında Haçin - Özcan, Halil İbrahim

Küller Arasında Haçin

Halil İbrahim Özcan

Yayınevi: Belge

Yayın tarihi: 12/2016

ISBN: 9789753447409

Türkçe | 222 Sayfa | 14 x 21 cm

Tür: Roman Öykü

Mutluluğu arat bana. Ziyadesiyle seninim burada. Her mutluluk arayışımın kapısı sana çıkıyor. Belki de sensin Haçin, toprağım, suyum, aşkım, Haçin'im...
-Halil İbrahim Özcan-

"...Kuller Arasında, Turkiye'nin Ermeni Kıyımı sorununu ve sorumluluğunu şu ya da bu biçimde geçiştirmeye, hafifletmeye çalışan romanlardan değil, konuyu gerçek olgusal veriler içinde incelemeye ve çekilmiş acıları anlamaya çalışan romanlar arasında yer alıyor... Halil İbrahim Özcan'ın soruna, bana gerçekçi görunen bir perspektiften baktığını ve olguları nesnel ve durust bir biçimde aktardığını söyluyorum..."
-Murat Belge-

"Halil İbrahim Özcan önemli bir iş yaptı, Kulller Arasında adlı kitabı ile Haçin'i anlattı. Suskun acılı bir coğrafyayı dillendirdi. Haçin iki kez kırıldı. Tehcir Kanunu bile sağ kalanlara geri dönuş hakkı tanıyordu. Ve 1. Dunya Savaşı sona erdikten, mutareke yapıldıktan sonra, emperyal guçlerin sözde koruması altında, Tehcir Kanunun da tanıdığı hakkı kullanarak yurtlarına geri dönduler. Sonra 'garantör'lerin satması sonucu bir kez daha kırıldılar. 1915 tabusu son on yılda buyük çapta aşıldı. Artık sıra, daha sonraki dönemin tabularının yıkılmasında... Özcan romanı ile açık kalmış bir yaraya neşter vuruyor."
-Ragıp Zarakolu-
(Tanıtım Bülteninden)

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı