Kumrular Zamanı - Yerlikaya, İrem

Kumrular Zamanı

İrem Yerlikaya

Yayınevi: Cinius

Yayın tarihi: 01/2009

ISBN: 9786054034734

Türkçe | 220 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

Sınanmış ve eskitilmemiş sevgilerin paylaşımcıları ile gün gelip de yollarımız bir kez daha kesiştiğinde, bir "merhaba"dan öteye gidebilecek cesareti gösterip kucaklayabilmek onları, geçmişin bize sunduğu bir hediye gibidir.

"Üzüntüleriniz ve gözyaşlarınız, soğuk ve uzun kışlar gibi geçse de içgüdüsel bir sezgiyle yüzünüzü başka bir yöne çevirdiğinizde, orada birkaç saniyeliğine gördüğünüz parıltılar, mevsiminizi mis kokulu, pembe ve beyaz çiçeklerin dallara serpiştiği, cıvıltılı bir bahar sabahına dönüştürebilir aniden.

Sevgi, bir sihirdir. Tek başınayken bile çoğalıp, küllerinden yeniden doğabilir. Öz be öz kendi hayal gücünüzün ürünü olsa bile. Her sevgi beraberinde teslimiyeti getiriyor, alışkanlıklara dair. Alışkanlıklarsa beraberinde korkuları getiriyor, ayrılıklara dair. Ve her ayrılık beraberinde yepyeni umutlar getiriyor, kavuşmalara dair. Kavuşmaların özlemi ile bağlanıyor insan hayata. Geriye özlemeyi sevmekten başka çare kalmıyor.

Açık denizler, her daim bir başka kara parçasına ulaşma umudunu barındırır içinde... Öte yandan kıta sahanlığı alabildiğine geniş kıyı ülkelerinin limanlarından demir alan bir gemideki firari, her şeye rağmen halen kendi kara sularında seyretmektedir. Ta ki sınır dışı edilene dek.

Karşılaştığımız bir güzelliği resmetmek ya da herhangi bir yolla ifade edebilmek için onda gördüklerimizi alıp, kendi tezgahımızda şekillendirmek gerekir. Görünmeyeni, kimse koyamaz cebine ondan harikalar yaratmak için. Göremedikleri olabilir bir heykeltraşın, ama görünen bir yanılsama olamaz.

Şekillendirmek, yalnızca var olanın üzerine en çok yakışan takılarla onu süslemek gibidir. Demem o ki en kötü ihtimalle takılar biraz fazla ihtişamlı kaçabilir. Tanıtım Yazısı'ndan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı