%10
Kuralları Yıkan Cesur Kadınlar - Scoot, Jerey

Kuralları Yıkan Cesur Kadınlar

Jerey Scoot

Yayınevi: Totem

Yayın tarihi: 11/2021

ISBN: 9789944330978

Çevirmen : Solina Silahlı

Türkçe | 256 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Toplumsal Cinsiyetler

  • 49,50 TL
  • 55,00 TL

 Victoria Woodhull, Mary Wollstonecraft, Aimee Semple McPherson, Edwina Mountbatten, Margaret Argyll ve Coco Chanel cesur kadınlardı. Toplumun yapabileceklerini ve yapamayacaklarını söylediklerine zamanları yoktu dahası; dünyanın onlardan önce büküldüğünü göreceklerdi.

1872'de Victoria Woodhull adında büyüleyici bir medyum, Beyaz Saray'a koşarak geleneği paramparça etti. Eğer kazanabilseydi, kesinlikle günümüzdeki çağdaşlarıyla rekabet edebilirdi. Böyle bir gösterişten nefret eden Mary Wollstonecraft, kadınların ilk manifestosunu yayınlarken kalemiyle -hâlâ yerine getirilmesi gereken- bir düşünce devrimine ilham verdi.

Amerika'nın ilk kadın vaizi Aimee Semple McPherson'dan bir moda imparatorluğu tasarımcısı Coco Chanel'e kadar bu kadınlar toplumda görmek istedikleri değişim oldular.

“Kuralları Yıkan Cesur Kadınlar” da Jeremy Scott, onları zekâ, şevk ve hürmetle anıyor.

"Yol boyunca bazı harika öyküler var ve Scott onları şevkle anlatıyor." - New York Times "Son derece keyifli ve türe ışıltılı bir katkı." -- Katie Hickman, “Daughters of Britannia”nın yazarı

"Eşzamanlı olarak tam gaz yaşanmış hayatların coşkulu bir kutlaması ve uyarıcı öykülerden oluşan bir koleksiyon... Çetin bireyciliğin ve düpedüz eksantrikliğin ilgi çekici ve çoğu zaman esprili bir kutlaması." -- Siân Evans, “Queen Bees” in yazarı.

Açıkça kadınları seven bir adam olan Jeremy Scott, bu aşırı kural tanımayanların kahramanlıklarına hayran kalıyor. Ben de. Harika bir okuma.' -- Marcelle d'Argy Smith

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı