%10
Kuran Rehberliğinde Ezoterizm ve Mitoloji - Tözün, Mustafa

Kur'an Rehberliğinde Ezoterizm ve Mitoloji

Mustafa Tözün

Yayınevi: Gece Kitaplığı

Yayın tarihi: 03/2020

ISBN: 9786257938570

Türkçe | 383 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Din / İslamiyet

  • 52,20 TL
  • 58,00 TL

 Bu çalışmada, Kur’an rehberliğinde, kadim bilgeliğin var ettiği irfan öğretilerini, ezoterik sembollerin evrensel manalarının yaratılış mitlerinde ve Kur’an’da nasıl ele alındığını görecek ve hakikat kapısını aralamaya çalışacağız… Ancak hakikat kapısı da herkese hemen açılmıyor. Hakikat zannettiklerimiz, aslında bize kabul ettirilmiş hayaller olabilir mi? Belki de en iyi bildiğimiz doğrular bile şüphe duyulması gereken bilgilerdir. Sırat üzre olmak gerçekte nedir? Algılarımızın bize verdiği data ne kadar güvenilir?

Bu çalışma, Kur’an’a ve Kutsal Metinlere önyargısız olarak tekrar bakabilecek, gerçeği arayan ve ezoterizm, spiritüalizm, felsefe ve mitoloji konularında temel bilgiye ihtiyaç duyanlar için hazırlanmıştır.

Şüphe ile dolu bir beynin detay bilgilerle yorulmaması için, sunulan tüm bilgiler mümkün olduğunca özet bir şekilde verilmeye çalışılmıştır. Töz’ün. 07.07.2017.

Bu kitapta yazanlara ilgi duyduysanız bu kitabın öncesi olan “Kur’an Rehberliğinde Kendini Bilme Yolculuğu (Seçilmiş Olan Kim?)” isimli kitabımızı da okumanızı öneririm ki temel bilgiler o kitaptadır. Töz’ün. 13.01.2018.

Bu çalışmanın içerisinde, “Kur’an’da Mitolojik Hikâyeler ve Ezoterik Anlamları” başlığı altında, Eskişehir Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESTÜDAM) Mitoloji Dergisinde yayımlanan ““Ay ile İlgili İnanışlar” ve “Ay’ın Sağlık ve Davranışlar Üzerine Etkileri Üzerine Araştırmaların Sonuçları” , “Güneşin İnsan İçin Anlamı: İnanç Boyutu ve Mitoloji” , “Bakara Suresi (67-74. Ayetler), Hathor, Güneş, Oğuz, Yeniden Dirilme ve İnisiyasyon Üzerine Bir Araştırma” , “Kur’an’a göre “Yasak Meyve” yoktur, “Yasak Ağaç” vardır.” , “Yunan Mitolojisi ve Semavî Dinlerde Yaratılış: Benzerlikler” , “İsa Öğretisi Hristiyanlık Değildir” ve “Hristiyanlığın Yunan ve Roma Mitolojisindeki Kökleri” makalelerine yer verilmiştir.

Ve sonrasında birinci kitabımız olan “Kur’an Rehberliğinde Kendini Bilme Yolculuğu (Seçilmiş Olan Kim?)” içinde yer alan “Sonsuzluk’un Çağrısı: “Ben Allah’ın Seçtiği Kişi miyim?”” makalesinin devamı niteliğinde ESTÜDAM Seyyid Şücaeddin Veli ve İrfan Dergisi’nde yayımlanan “Sonsuzluk’un Çağrısı: “Ben Kimim?”” makalemizi sunduk.

İyi okumalar ve zevk alarak yeni düşünce açılımları yakalamanız dileklerimle. Töz’ün. 13.01.2018.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı