Kurandan Etkilenme ve Kuran ile Amel Etme - Nasır, Bedr Bin

Kur'an'dan Etkilenme ve Kur'an ile Amel Etme

Bedr Bin Nasır

Yayınevi: Hüner

Yayın tarihi: 04/2012

ISBN: 9789944735414

Çevirmen : İshak Doğan

Türkçe | 240 Sayfa | 13,5 x 21,5 cm.

Tür: Din / İslamiyet

Şüphesiz aziz ve yüce olan Allah, kitabı Kur’an-ı Kerim’i, bu ümmete bir lütuf ve ihsan olarak indirmiştir. “Andolsun ki içlerinden, kendilerine Allah’ın âyetlerini okuyan, (kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen, kendilerine Kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah, mü’minlere büyük bir lütufta bulunmuştur.
Hâlbuki daha önce onlar apaçık bir sapıklık içinde idiler.” (3/Âl-i İmran, 164)
Dolayısıyla ümmetin ona iman etmesi, onu anlamaya özen göstermesi, okuması, ezberlemesi, hükümlerini kavraması, tefsirini bilmesi, âyetlerini akletmesi, âyetlerin işaret ettiği noktalar üzerinde düşünmesi, onunla amel etmesi, onun yolu üzere ilerlemesi, hüküm için ona başvurması, ona sarılması ve ona çağrıda bulunması gerekir.
Allah’ın, kulunu bu konuda başarılı kılması ve ona bunu sevdirmesi ihsanındandır.
Kur’an’da, kişinin dünya ve âhiretteki mutluluk ve huzuru vardır. Bu konuda mü’minin örneği, Kur’an ile amel eden ve ondan etkilenenlerin en hayırlısı, en ince kalplisi, en gözü yaşlısı ve Allah’tan en çok korkanı olan sevgili peygamberimiz Muhammed’dir (sav). İlim olarak bu ümmetin en derin, yol olarak en sağlam ve sünnete sarılmada en istekli kimseleri olan sahabe, onları bu nebevî yol üzere izleyen tabiîn ve arkalarından gelen nesiller bu metod üzere yürümüşlerdir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı