Küresel Dehşet Covid-19’un İşletmeler Üzerindeki Etkileri - Cora, İhsan

Küresel Dehşet Covid-19’un İşletmeler Üzerindeki Etkileri

İhsan Cora

Yayınevi: Astana

Yayın tarihi: 01/2022

ISBN: 9786258045130

Editör : Kurtuluş Yılmaz Genç

Türkçe | 221 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Ekonomi

 Pandemi sürecinde, işletmeler, kriz dönemi koşullarının belirleyici olduğu bir performansa sahip olmuşlardır. Yine, devletlerin aldığı salgını önleyici önlemler, işletmelerin hareket alanını belirlemiştir. Bu hareket alanı içerisinde, krizden çıkmak için en uygun stratejiyi belirleyip uygulayan işletmeler varlıklarını korumuş ve hatta finansal yapılarını güçlendirmişlerdir. İşletmelerin, sınırlı hareket alanı içerisindeki stratejilerinin ne olacağı da sektörlere göre farklılık göstermiştir.
Covid 19 pandemi süreci ortaya koymuştur ki, bölgesel ya da küresel salgın hastalıklar işletmeler açısından belirsizliğin bir unsurudur. Pandemi ya da epidemi, strateji belirleme sürecindeki çevre analizlerinin, varlığı ya da olasılığı sorgulanacak ve önlem alınacak temel unsurlarından olmalıdır.
Bu kitapta, Covid 19 pandemi sürecinin işletmeler üzerinde yarattığı etkiler ele alınmaktadır. Bu çerçevede, küresel salgının kapsamı, işletmeler üzerindeki etkileri, tarihsel açıdan ve güncel koşullar çerçevesinde değerlendirilmiştir.  Salgının, franchising işletmeleri ve film endüstrisi işletmeleri üzerindeki etkileri birer bölüm konusu olmuştur. Yine, pandemi sürecinde değişen iletişim alışkanlıkları; e-ticaret ve veri madenciliği açısından pandemi başlıkları da farklı bölümlerde incelenmiştir. Pandeminin girişicimciliğe etkisi; koronivirüs türleri; pandemiye, İslami finans kapsamında çözüm önerileri de; kitap çalışmasının diğer başlıkları arasındadır. Kitap, salgın hastalıklar konusundaki farkındalığın artmasına katkıda bulunacaktır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı