Küresel Enerji Stratejileri ve Jeopolitik - Sevim, Cenk

Küresel Enerji Stratejileri ve Jeopolitik

Cenk Sevim

Yayınevi: Seçkin

Yayın tarihi: 01/2019

ISBN: 9789750252082

Türkçe | 255 Sayfa | 13,00 x 19,00 cm.

Tür: Uluslararası İlişkiler

Uluslararası bir enerji şirketinde uzman ve yönetici olarak görev yapan, ayrıca Türkiye'de çeşitli üniversitelerde enerji stratejileri, enerji ekonomisi ve enerji politikaları alanında dersler veren  Doç. Dr. Cenk SEVİM'in kaleme aldığı kitap, ilk üç baskının yoğun ilgi görmesinden dolayı dördüncü baskısını yapmıştır.
Güncellenmiş 4. baskısını yapan kitapta, aşağıda yer alan soruların cevaplarını bulabilir, eser sayesinde "Küresel Enerji Stratejileri ve Politikaları" hakkında bilgi sahibi olabilir, günümüzde enerji alanında meydana gelen gelişmeleri daha doğru ve bilimsel olarak yorumlayabilirsiniz.
Kitap, basit ve sade anlatım dili ile bir ders kitabı olmasının yanı sıra, konuyla ilgilenen kişilere de hitap etmektedir.
 Enerji Stratejilerinin Oluşumundaki Jeopolitik Hamleler Nelerdir?  ABD Enerji Politikaları Dünyamızı Nasıl Etkileyecek?  ABD, AB, Çin, Hindistan Gibi Büyük Enerji Pazarlarının Geleceği Ne Olacak?  Ortadoğu Bölgesi Enerji Stratejileri Ekseninde Nasıl Şekillendi?  Küresel Isınma Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?  Gelecek Enerji Politikaları Nasıl Şekillenecek?  Arap Baharının Enerji Politikalarına Etkisi Ne Oldu?  Kaya Gazı Fırsat mı Tehdit mi?  Yenilenebilir Enerji Teknolojilerinin Geleceği Ne Olacak?  Kullanmakta Olduğumuz Enerji Teknolojilerinin Temelleri Nelerdir?  Gelecekte Hangi Enerji Teknolojilerini Kullanabileceğiz?  Uluslararası Arenada Günümüzdeki Stratejik Oluşumlar nedir?  Enerji Güvenliği Sağlanmış Bir Dünyada Yaşayabilecek miyiz?


Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Jeopolitik ve Strateji Kavramı
- Uluslararası Jeopolitik Eğilimler
- Enerji Jeopolitiği ve Enerji Politikaları
- Büyük Enerji Pazarları
- Enerji Kaynakları

Küresel Enerji Stratejileri ve Jeopolitik için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı