Küreselleşme Kıskacındaki Kültürlü Aile - Bayhan, Nevzat

Küreselleşme Kıskacındaki Kültürlü Aile

Nevzat Bayhan

Yayınevi: Yafa

Yayın tarihi: 02/2015

ISBN: 9786058655027

Türkçe | 224 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Aile

Küreselleşme Kıskacındaki Kültürlü Aile
“Hayat; adına uzuv denen bireylerin oluşturduğu bir aile olan bedene üflenen nefes, onu ve anlamlı kılan bir sihirdir. Bu ailenin en nazlı bir parçalıydık rahmindeyken annemizin. Doğunca yepyeni bireylerden oluşan bir ailemiz daha oldu. Etrafımızı algılayınca bu ailenin adı "Mahalle", bir müddet sona "Şehir", daha da büyüdüğümüzde "ülke" oldu, Her dem kadife yumuşaklığındaki bu ailemizin bize kucak açıp sarıp sarmaladığını fark ettik. Sonraki yıllarda ise bu aile teminin "Dünya"ya, akabinde ite "Evren"e evrildiğini gördük. Bu kadar akrabamızın varlığı karşısında hem hayret hem de hayranlığımızı gizleyemedik.
Önce kâinatı kurtarmaya çalıştık; gücümüz yetmeyince dünyamıza döndük, ömür dediğimiz kum saati sürekli boşalıyor; bir karış yol alamadığımızı anlayınca ülkemize yöneldik. Kumlar hiçbir engel tanımadan süzülürken şehrimize, mahallemize, evimize ve kendimize yönetiyorduk. Tam he-defe varmıştık ancak bu sefer de saatin üst tarafında sadece birkaç kum tanesi kalmıştı. Sadece "keşke" diyebilmiştik.
Bu eserde, bireyden başlayarak küçükten büyüğe doğru aileler arasında gözetilmesi gereken duyarlığı ve değer(liliğ)i zihinlere takdim etmeye çalıştık. Yereli önemseyerek, küreseli hafife almadan, ulusaldan kopmadan evrensel değerlerin önemine dikkat çekmeye çalıştık. Tabii ki "Aile" denilen kutsal çatı bir umman ve yazılanlar sadece denizden bir katre. Gaye, akla bir kapı açmak.”

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı