Küreselleşmenin Geleceği : Lexus ve Zeytin Ağacı - Friedman, Thomas L.

Küreselleşmenin Geleceği : Lexus ve Zeytin Ağacı

Thomas L. Friedman

Yayınevi: Boyner

Yayın tarihi: 04/2000

ISBN: 9789757004288

Çevirmen : Elif Özsayar

Türkçe | 470 Sayfa | 15,5 x 23 cm

Tür: Küreselleşme  |  Dünya İktisat Tarihi

Günümüzde yeni uluslararası sistemi biçimlendirmekte olan küreselleşmeyi, dünya çapında uluslararası ilişkileri ve iç politikaları belirleyen güçleri anlamadan ne günün haberlerini yorumlayabilir, ne de paramızı en iyi nereye yatıracağımızı bilebiliriz.
Nasıl oluyor da dünyanın yarısı daha iyi bir otomobil üretebilmek, daha ileri teknolojilere geçebilmek için didinirken diğer yarısı hangi zeytin ağacına ya da toprak parçasına kimin sahip olacağı konusunda didişip durmaya devam ediyor?
New York Times'ın ünlü muhabirlerinden Thomas Friedman Brezilyalı köylülerden Endonezya'daki yeni girişimcilere, İslamcı öğrencilerden Wall Street ve Silikon Vadisi'ndeki finans sihirbazlarına kadar çok çeşitli insanlarla görüşerek bu kitabı hazırladı. Finansal piyasalar, şirketler, ulus-devletler ile teknoloji arasındaki dünya çapındaki benzeri görülmedik bütünleşme giderek daha da hız kazanıyor ve bir yandan da yıkıcı sonuçlara yol açıyor. Kimine dev ödüller sunarken kimine de ağır cezalar kesiyor.
Thomas Friedman çarpıı örnekler ve dudak uçuklatıcı öykülerle bu sonuçları gözler önüne seriyor. Küreselleşme ile kültür, coğrafya ve geleneğin kadim kuvvetleri arasındaki etkileşim hayatımıza hükmediyor. Lexus otomobil ile zeytin ağacı arasındaki uygun dengeyi bulmak, Friedman'ın birçok ülkede 1999'un en çok satan kitapları arasında yer alan bu eserin ana temasını oluşturuyor.
Dünyanın gerçekte nasıl işlediğini öğrenmek isteyen herkesin ilgisini çekecek bir kitap.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı