%28
Kutlama - Topçuoğlu, Ezgi Elibol

Kutlama

Ezgi Elibol Topçuoğlu

Yayınevi: Yeni İnsan

Yayın tarihi: 05/2019

ISBN: 9789752498860

Türkçe | 112 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Gençlik Edebiyatı

  • 15,84 TL
  • 22,00 TL

 Mersin’in cıvıl cıvıl sokaklarında koşuşturan, oyunlar oynayan çocuklardan biri olan Mert on yaşında neşeli bir çocuktur. Bu koşuşturmaya dahil olan başka misafirler de vardır. Korku dolu bir iç savaştan kaçıp gelen, canını zor kurtaran mülteciler ve onların da en az Mert kadar saf yürekli çocukları da bu sokakları doldurmaya başlamıştır.
Uzun zamandır bu şehrin kültürü ve gelenekleri ile doğup büyüyen ve bu şekilde yaşamış olan sakinler, şehre yabancı insanların gelmelerini yadırgamışlar ve içten içe huzursuz hissetmişlerdir.

Bu şekilde huzursuzlukla başlayan gidişat kimsenin tahmin edemediği bir hale bürünerek herkesi şaşırtmaya başlamıştır. Küçük çocukların saf oyunları, büyüklerin dünyasının kötücül oyunlarına engel olmuş ve herkesi içine saran bir dostluk köprüsü oluşturmuştur. Bu sevginin gücü büyür ve tüm şehri kaplar.
Günümüzde hemen hemen dünyanın her köşesinde yaşanan bir dramı, Ezgi Elibol Topçuoğlu usta kalemi ile çocukların zevkle okuyacağı, eğleneceği ama aynı zamanda biraz da bu meseleler üzerine düşüneceği ve sorular soracağı bir forma sokuyor. Çocuklar için roman yazmak zordur. Bunu böyle çetrefilli bir mesele etrafında örmek daha da zordur. Yazarın ustalığı tam bu aşamada devreye girer ve bir kördüğüm gibi algılanan çıkmaz sokaklar, satırların arasında neşe içinde kaybolur. Bir solukta okunacak enfes bir çocuk romanına dönüşür. Kutlama, yazarın özenle kurduğu cümlelerle işte bu zoru başarıyor. Çok kısa bir sürede farklı dillere çevrilip, başka ülkelerdeki çocukların da okuyacağı ve büyük övgüler alacağından hiç şüphe duymadığımız Kutlama’yı bütün çocukların beğenisine sunuyoruz.


Ezgi Elibol Topçuoğlu
32 yaşında, evli ve 3 yaşında bir erkek çocuk annesidir. Hayatını İstanbul’da sürdürmektedir. Mersin’de doğmuştur ve geniş ailesi hala orada yaşamaktadır. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Uzun yıllar boyunca birçok farklı şirketin pazarlama departmanlarında çalışmıştır. Tarlabaşı’nda yaşayan mülteci çocuklara ve annelerine eğitsel, sosyal ve psikolojik destek vermek üzere kurulmuş bir toplum merkezi olan Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde gönüllülük faaliyetlerine devam etmektedir.

Sanatın her türüne ilgi duymakla beraber, küçüklüğünden beri iflah olmaz bir edebiyat aşığı olmuştur. Bir eve girdiğinde ilk bakacağı, inceleyeceği yer o evin kitaplığı olur. Kendini en iyi hissettiği yerler kitapçılar ve kütüphanelerdir. Yazmaya da meftundur, defterine ilk harfleri acemice çiziktirdiğinden beri bıkmadan yazar ama yazdıklarını başkalarıyla paylaşacak cesareti ancak anne olduktan sonra bulabilmiştir. Çocukluğunu ve çocuk kitaplarına olan hayranlığını hatırlaması da yine bu döneme rastlar. Dünyayı çocukların, gençlerin ve onların henüz dizginlenmemiş cesaretleri, merakları ve iyiliklerinin kurtaracağına içtenlikle inanmaktadır.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı