%26
Kuvayı Milliye Defteri - Kansu, Ceyhun Atuf

Kuvayı Milliye Defteri

Ceyhun Atuf Kansu

Yayınevi: Bilgi

Yayın tarihi: 10/2023

ISBN: 9789752212237

Karton Kapak | Türkçe | 176 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Modern Türkiye Tarihi

  • 181,30 TL

 Ceyhun Atuf Kansu’nun Kuvayı Milliye Defteri adlı kitabı, I. Dünya Savaşı’ndan sonra Anadolu’yu ele geçirmeye çalışan işgal ordularına ve halkından uzaklaşmış, ülke toprağını gözden çıkarmış Osmanlı sarayına karşı bir başkaldırının, örgütlü bir direnişin; bağımsızlık, özgürlük adına gerçekleştirilmiş olan onurlu bir halk eyleminin, ulusal bir kurtuluş savaşının sıcak, kapsamlı, yürekleri tutuşturan şiirsel öyküsüdür.
Bizleri toplumsal belleğimizin güneşli avlusunda, ortak bir yurttaşlık bilincinde buluşturan bu kitap, Cumhuriyet’in 100. yılı için okurlara armağan edilmiştir.                                                                                                                                                                                                                                                        Kızı
                                                                                                                                      Prof. Dr. Bahar Gökler
Ceyhun Atuf Kansu’nun Kuvayı Milliye Defteri başlıklı şiirleri ilk kez Cumhuriyet’in 50. yılında Gürol Sözen’in özgün çizimleriyle Halkçı gazetesinde dizi olarak yayımlanmıştı. Işık Kansu özenli bir çalışmayla, Ceyhun Atuf Kansu’nun daha önce hiçbir kitabında yer almamış şiirleriyle, el yazılı şiirlerinden seçkiler de ekleyerek bu kitabı hazırladı. Gürol Sözen; 50 yıl önce Kuvayı Milliye Defteri için çizdiği desenlerini, bu kitap için özel olarak yeniden elden geçirdi ve ıslak imzasını atarak yeniledi.
Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına bu değerli yapıtı okurlarımıza sunmaktan gurur duyuyoruz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015