Mağrur Kadın - Berkant, Muazzez Tahsin

Mağrur Kadın

Muazzez Tahsin Berkant

Yayınevi: Elips

Yayın tarihi: 11/2015

ISBN: 9786051214061

Türkçe | 364 Sayfa | 11,5 x 19 cm

Tür: Roman Öykü

 “Öyle ise eğer benden nefret etmiyorsan, saadeti­mize engel olan nedir? Kimdir? Söyle bana... Allah rızası için söyle artık ve bu işkence sona ersin!”

Meral dengesini bulmak için ellerini onun parmak­ları arasından kurtardı, arkasındaki ağaca yaslandı ve metin bir sesle cevap verdi:

“Bizi birbirimizden uzaklaştıran kimdir öyle mi? Sizsiniz... Benim...”

“Aşk bütün engelleri ortadan kaldırır.”

“Hayır... Siz her zaman için Kantarcı Paşa’nın torunlarından Kenan Bey’siniz... Ben de sokakta buluna­rak, merhamet duyularak evinize alınıp büyütülen aslı nesli belirsiz bir kızım.”

Kenan isyanla haykırdı:

“Ben bunu unutmak istiyorum! Sana karşı duy­duğum sevgi her şeyin üstündedir. Hâlbuki sen... Sen... Her zaman mağrur Meral... Gururunu aşkından üstün tutan Meral!..”

“Evet, hakkınız var. Fakat unutmayınız ki ben gururumu ayaklar altına alırsam dünyada dayanacak hiçbir şeyim kalmaz.”

 Halk arasında çok okunan romanların yazarı Muazzez Tahsin Berkand, eserlerinin çoğunda güçlü kadın karakterleri yansıtmış; çoğunlukla aşk konularını ele aldığı bu eserleri pek çok baskı yapmış ve filme alınmıştır.

Romanlarında İstanbul’u ve o zamanın yaşayışını pek güzel resmetmiş; şimdilerde bizi belki de özlemle anılan o günlere, incelikler deryasına götürmüştür. Öyle ki Selim İleri, yazarın eserleri için şu güzel tanımlamayı yapmıştır:

“Muazzez Tahsin Berkand’ın romanlarında, eskilerin ‘aile terbiyesi’ dedikleri, yıldızı sönüp gideli epey olmuş o yaşama biçimi, yaşama görgüsü daima duyumsanır.”

 

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı