%0
Manevi Hayatın Kadın Mimarları : İlk Dönem Tasavvuf Tarihinde Kadın Velîlerin Menkıbeleri - Gül, Asiye

Manevi Hayatın Kadın Mimarları : İlk Dönem Tasavvuf Tarihinde Kadın Velîlerin Menkıbeleri

Asiye Gül

Yayınevi: Kitap Arası Yayınları

Yayın tarihi: 11/2018

ISBN: 9786056878251

Türkçe | 120 Sayfa | 13.5 x 21.5 cm

Tür: Tasavvuf

  • 18,00 TL

Amacım; İslâm dininin mükemmelliğini ve güzelliğini bilmeyen kişileri bilgilendirip, onların anlamsız bir hayattan, ebedi bir zenginliğe kavuşmalarını sağlamaktır. Bunu yapabilmenin bir yolu da; ebedi variyete sahip olmuş velîlerin menkıbelerinden bahsetmektir. Onların ebedi hazinelerinin nimetlerinden ve yollarımızı aydınlatan nurlarından faydalanmamızı istedim.

Kendi dünyasında maddî ve manevî dengeyi kurmayı başaramamış veya maddî hayata bağlanarak, onun esiri olmuş kişiler, bu velî hanımların hayatlarını okuyarak; yaşamlarını olumlu yönde şekillendirecek olan, manevî hayatın hanım mimarlarını tanımış olurlar. Dileğim, insanlara ebedi hakikatlere ulaşma yolunda manevî rehberler tanıtarak, yardımcı olabilmektir.
Tasavvuf ve tahalluk kavramları ile yaşayan hanımların hayatlarının örnek alınmasıyla, günümüz hanımlarının birçok problemi çözülebilir ve huzura kavuşabilirler. Bu kitabın amaçlarından biri de, bunun gerçekliğini göster- meye katkıda bulunmaktır.
Günümüzde, maddî yaşamın ön plana çıkarılıp, milli ve manevî değerlerimizin geri plana atılması; insanlarda ruhî bunalım ve dengesizliklere sebep olarak, huzursuz ortamların oluşmasına zemin hazırlamaktadır.  

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı