%25
Martin Luther Hayatı ve Reform Faaliyetleri - Porozovskaya, Berta

Martin Luther Hayatı ve Reform Faaliyetleri

Berta Porozovskaya

Yayınevi: Dorlion

Yayın tarihi: 03/2024

ISBN: 9786253689872

Karton Kapak | Türkçe | 160 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Biyografi-Otobiyografi

  • 87,00 TL

“İnsan sezgi gücü sayesinde tanrı ile iletişim kurabilir; her ferdin kilisesi kendi yüreğidir; kutsal kitap herkes tarafından okunup anlaşılabilir ve uygulanabilir.”
Martin Luther
Avrupa’da Hıristiyanlık inancında büyük bir reform başlatan Martin Luther, Batı Hıristiyanlığında, özellikle de Alman topraklarında, XVI. Yüzyıl Protestan düşüncesinin önemli kurucularından ve teologlarındandır. Düşünceleri ve faaliyetleriyle genelde Avrupa’nın siyasi ve dini tarihinde, özelde Batı Kilisesinde köklü bir değişim başlatmıştır. Luther’in karizmatik kişiliği ve matbaayı etkin olarak kullanması Hıristiyanlık vizyonunun geniş çapta kabul görmesine neden olmuştur. Hıristiyanlık ve Avrupa tarihi için önemli bir figür olan düşünce emekçisi Protestan Reformunu başlatarak ve bireysel vicdan özgürlüğünü savunarak Avrupa’da ve dünyada önemli değişimlere yol açmıştır. Berta Porozovskaya tarafından kaleme alınan “Martin Luther. Hayatı ve Reform Faaliyetleri” adlı biyografik anlatı bizlere, Martin Luther’in çocukluk ve eğitim yıllarından reform faaliyetlerine, özel hayatından son yıllarına, toplumsal devrimden kilise reformuna kadar çeşitli konularda genel bir bakış sunmaktadır.
Martin Luther, Protestan Reformunun öncüsü olarak, Hıristiyanlık inancında ve Avrupa tarihinde değişimin ve yenilenmenin simgesi.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015