Mavi Güneş 2 : Duvarda Yüzel Yelkenli - Bozbora, Nevin

Mavi Güneş 2 : Duvarda Yüzel Yelkenli

Nevin Bozbora

Yayınevi: Kuledibi Yayınları

Yayın tarihi: 08/2015

ISBN: 9786055014452

Türkçe | 112 Sayfa | 14 x 21 cm

Tür: Roman Öykü

Rüzgârın iyot-tuz yüklü İmbat, üzümlerin akik renkli sultani, incirlerin bardacık, her evin bahçesinin gül, hatmi, karanfil, ıtır ve pelinlerle taştığı, sokaklarının yasemin ve ful'un baygın kokusu ile dolu olduğu, atlı tramvaylı, 1930 Karşıyaka'sında doğdu. Güneş renkli, aydınlık, medeni insanlarla büyüdü. Karşıyakam, Sevgilim, çocukluk anısı romanını ona yazdı.

İstanbul ve Şikago A.B.D., tıp tahsili ve Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı uzmanlığının, iki büyük metropolü oldu. Genç Kız romanı şekillendi. Şişli Etfal Hastanesi, Tıp Dünyası, Bebek ve Hasta Çocukların Alemi, Hayatın Akışı ve Aşk Bir Beyaz Gömlekli Kadın'ın romanını 36 yılda ördü. Yüzbinlerce hasta çocuk baktı, yüzlerce makale yazdı, yüzlerce asistan yetiştirdi.

"Yorumcular" resim atölyesine 15 yıl devam etti. Expresyonist ekolde resim yaptı. 14 kişisel, 28 karma sergiye katıldı. Her şeyi çok sevdi; insanları, doğayı, bilim ve sanatı!..

Aşkıyla evlendi, iki oğlu oldu, iki gelini ve biri kız, biri erkek iki torunu oldu. Yaradanına şükretti. Bodrum'a yerleşti. Dostlarıyla günlerini ilmik ilmik birbirine bağlarken "Nene" romanı için biraz mühlet istiyor yaratandan. Herkese, her şeye sonsuz sevgiler.
Selamlar…

İnsan ruhunun helezonlarını, Bodrum'un nitelikleri ile buluşturup yoğuran, sonuçta kumsalda bulunu verilen bir deniz kabuğunun sedefleri gibi tatlı bir güzellikle ortaya çıkmış öyküler.

Bodrum'un mavi denizinden bir damlanın bir nazar boncuğunda parıldadığı gibi duru, samimi, berrak satırlar…
Bir Okuyucu

Mavi Güneş için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı