%0
Max/MSP ile MIDI Programlama - Çelik, Serdar

Max/MSP ile MIDI Programlama

Serdar Çelik

Yayınevi: Gece Akademi

Yayın tarihi: 01/2020

ISBN: 9786257958332

Türkçe | 105 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Bilgisayar / Programlama

  • 25,00 TL

 Günümüzde müzik üretim amaçlı yazılımlarının neredeyse tümü için vazgeçilmez olan MIDI, donanım ve yazılımlar arasındaki temel haberleşme birimini oluşturan, pek çok mesaj tipiyle müzikal değişkenlerin ifade edilebildiği dijital bir arabirimdir. Dijital müzik üretim araçları için bu denli öneme sahip MIDI ile ilgili literatürde teorik bilgiye ulaşmak mümkünse de MIDI’nin programlanması ve MIDI manipülasyonu ile uygulamalar için geliştiriciler sınırlıdır.

Bu kitap müzik teknolojisine ve programlamaya ilgi duyan, müzik bilgi birikimine sahip bireyler için hazırlanmış, Max/MSP programlama diliyle MIDI ağının, mesajlarının ve veri iletişiminin uygulamalı bir yaklaşımla öğretilmesi; özellikle MIDI tabanlı yazılımlar geliştirmek için gereken temel programlama bilgisinin verilmesi amaçlanmıştır. Max’te sıklıkla kullanılan nesnelerin fonksiyonları, değişkenleri ve bağlantı şekilleri açıklanmış, sonrasında MIDI mesajları için kullanılan nesneler, bu nesnelerle oluşturan örnek patch’ler ve onların açıklamalarına yer verilmiştir. Önce basit patch örnekleriyle başlanmış ve kademeli olarak daha kapsamlı, gelişmiş örnekler kullanılmıştır.

Bu kitaptaki bütün patch örnekleri güncel Max/MSP 8.1.0 versiyonu ile hazırlanmıştır. Bu kitabın özellikle programlamaya yeni başlayan ya da kendini geliştirmek isteyen Max kullanıcıları ve MIDI mesaj yapısını öğrenmek isteyen okurlarım için Türkçe kaynak niteliği taşıyacağını ümit ediyorum. Herkese eğlenceli patch’ler dilerim…

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı