%0
Modern Elektrikli Hibrit Elektrikli ve Yakıt Hücreli Taşıtlar - Ehsani, Mehrdad

Modern Elektrikli Hibrit Elektrikli ve Yakıt Hücreli Taşıtlar

Mehrdad Ehsani

Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

Yayın tarihi: 10/2021

ISBN: 9786257451949

Karton Kapak | Türkçe | 570 Sayfa | 16,00 x 24,00 cm

Tür: Elektrik-Elektronik

  • 550,00 TL

Elektrikli ve Hibrit Elektrikli taşıtlar günümüzde çok iyi bilinmekte ve uluslararası alanda kabul görmektedir. Ancak, fosil yakıt kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan küresel ısınma sorununa giderek artan bilinçlenmeye rağmen, otomobil pazarına tam olarak girememiştir. Bu durum kısmen içten yanmalı motorların düşük maliyeti ve fosil yakıtların bol miktarda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Hidrokarbon yakıtların bolluğu onlarca yıldır ve belki de yüzyıllardır değişmemektedir. Dolayısıyla elektrikli ve hibrit elektrikli taşıtlar, ancak otomobil kullanıcısının bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarına daha iyi ve daha uygun ürünlerin sunulması halinde otomobil pazarına hâkim olabilecektir. Örneğin, düşük maliyetli bir elektrikli taşıt, orta sınıf bir ailenin satın alması ve kullanması için, geleneksel taşıtların çok daha pahalı olduğu, kendi fosil yakıt kaynağı olmayan gelişmekte olan ülkelerde otomotiv pazarına egemen olabilir. Ayrıca, normal boyutlu içten yanmalı motora sahip geleneksel bir taşıt, küçük bir tahrik motoru/generatör ilave edilmesi ile performans, yakıt ekonomisi, emisyon ve maliyet için en uygun hale getirilebilir. Böyle bir taşıt, gelişmiş dünya pazarları için küçük bir maliyet artışı ile geleneksel taşıtlara kıyasla daha üstün bir ürün olabilir.
Kitabımızın üçüncü baskısı, bu alandaki uygun teknolojileri ve tasarım yöntemlerini tanıtarak yukarıdaki amaçlara katkıda bulunmaktadır. Ayrıca bu baskı, kitabın önceki baskılarının okuyucularının önerileri, birçok öğrencinin ve akademisyenlerin önerilerinden yararlanılarak hazırlanmıştır.

İçten yanmalı motor kullanan otomobillerin gelişimi, modern teknolojinin en büyük başarılarından biridir. Ancak, son derece gelişmiş otomotiv endüstrisi ve dünya çapında kullanımda olan otomobil sayısındaki artış, çevre ve hidrokarbon kaynakları için ciddi problemlere sebep olmaktadır. Bozulan hava kalitesi ve küresel ısınma konuları, modern yaşam için ciddi tehditler haline gelmektedir. Daha sıkı emisyon ve yakıt verimliliği standartları, daha temiz, daha güvenli ve daha verimli taşıtların hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlamaktadır. Elektrikli, hibrit elektrikli ve yakıt hücresi ile çalışan güç aktarma sistemi teknolojilerinin, tahmini-öngörülebilir gelecek için en umut verici taşıt çözümleri olduğu artık iyi bilinmektedir.

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015