%0
Mukavemet Problemleri 1 - Bakioğlu, Mehmet

Mukavemet Problemleri 1

Mehmet Bakioğlu

Yayınevi: Birsen

Yayın tarihi: 01/1995

ISBN: 9789754861921

Yazar : Necla Kadıoğlu Hasan Engin

Türkçe | 466 Sayfa | 15,5x25,5

Tür: Fizik-Astronomi

  • 50,00 TL

İki cilt olarak yazılan bu kitap mühendislik fakültelerinde okutulan mukavemet derslerine yardımcı olmak amacı ile problem kitabı olarak hazırlanmıştır. Kitapların içinde çok sayıda çözümlü problem bulunmaktadır. Ayrıca her iki ciltte bütün bölümlerin başına konu ile ilgili temel bilgileri ve formülleri içeren bir özet kısmı konulmuştur.
Birinci cilt; gerilme ve şekil değiştirme analizi, gerilme şekil değiştirme bağıntıları, kırılma hipotezleri, kesit tesiri diyagramları, normal kuvvet, kesme kuvveti, burulma, eylemsizlik momenti ve basit eğilme konularım içermektedir, ikinci cilt ise; kesmeli eğilme, elastik eğri, normal kuvvet ve eğilme, diğer birleşik mukavemet halleri, enerji yöntemleri ve burkulma konularını içermektedir.
Kitapta bulunan problemlerin çözümü öğrenciye yönelik olup çözümler açıklamaları olarak yapılmıştır. Dolayısıyla kitap bir yardımcı ders kitabı niteliğindedir.
Bu cilt daha önce Beta Basım Yayın Dağıtım A. Ş. tarafından dört kez olmak üzere toplam 5 kez basılmıştır. Bu kez Birsen Yayınevi tarafından basılan bu ciltte; özet konulara ve problemlerde eklemeler yapılmış ve ayrıca bu baskıda önemli değişiklik olarak Uluslararası Birim Sistemi (SI birim sistemi) kullanılmıştır.
Yapılan eklemeler nedeniyle, kitapta gözden kaçan bazı hataların bulunma olasılığı çok fazladır. Bu hatalardan dolayı şimdiden özür dileriz.
Yazarlar
İstanbul, Şubat 2007

İÇİNDEKİLER
Şekil Değiştirme
Gerilme Şekil Değiştirme Bağıntıları ve
Şekil Değiştirme Enerjisi
Katı Cisimlerin Mekanik Özellikleri ve Kırılma Hipotezleri
Kesit Tesirleri
Normal Kuvvet
Kesme Kuvveti
Burulma
Eylemsizlik Momentleri
Eğilme  

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı