%26
Mükemmel Değil Cesur Ol  : Daha Az Kork Daha Çok Başarısız Ol ve Daha Cesur Yaşa - Saujani, Reshma

Mükemmel Değil Cesur Ol : Daha Az Kork Daha Çok Başarısız Ol ve Daha Cesur Yaşa

Reshma Saujani

Yayınevi: Elma - Akademi Artı

Yayın tarihi: 06/2019

ISBN: 9786059367516

Çevirmen : Gizem Yiğit

Türkçe | 207 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Kişisel Gelişim

  • 21,46 TL
  • 29,00 TL

 Elma Yayınevi, Reshma Saujani’nin birçok ülkede yayımlanan ve “Uluslararası Çok Satan” listelerine giren kitabı, Mükemmel Değil Cesur Ol adlı eserini okuyucuyla buluşturuyor. 
“Kod Yazan Kızlar” hareketiyle başlayan ve “Mükemmel Değil Cesur Ol” mesajıyla büyüyen toplumsal bir değişimi anlatıyor yazar, “Bu kitabı yazdım çünkü her birimizin en büyük hayallerimize ulaşmak için yeterince cesur olmayı öğrenebileceğine inanıyorum. Bu hayal bir milyarder olmak, Everest’e tırmanmak ya da eleştirilme korkusundan uzak yaşamak olsun; bunun yolu kafamızdaki kusursuz kadın algısını yeniden kodlayıp yerine cesaretli olmayı koymaktan geçiyor. …Her şeyin üstesinden gelmek mükem mellik gerektirmez, cesaret ister. Kontrolü bırakmak ve devretmek, %100'ü hedeflemek, ancak %90'a da girseniz iyi olmak, hata yapmak ve utanmadan buna sahip çıkmak cesaret ister.”

Yazar Hakkında: Reshma Saujani, Uganda’dadaki diktatörlükten kaçarak Amerika’ya göçmüş Hintli bir ailenin kızı. Çocukluk, genç kızlık döneminde Amerika’da yaşayan her göçmen ailenin yaşadığı sıkıntılara benzer sıkıntılar yaşıyor. Buna rağmen sonuna kadar direniyor, istediği eğitimi alıyor ve kendisine bir hayat kuruyor. Şimdi de kendini Hint asıllı Amerikalı bir kadın olarak tanımlıyor Reshma. Aynı zamanda “Kod Yazan Kızlar”ın CEO’su.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı