%15
Nefret Etmeyeceğim  - Abuelaish, Izzeldin

Nefret Etmeyeceğim

Izzeldin Abuelaish

Yayınevi: Pegasus

Yayın tarihi: 01/2014

ISBN: 9786053432043

Çevirmen : Esra Kılıççı

Türkçe | 264 Sayfa | 13,5 x 21 cm.

Tür: Anı, Mektup

  • 27,41 TL
  • 32,25 TL

Izzeldin Abuelaish 16 Ocak 2009’da yaşadığı korkunç trajediden sonra, tüm dünyanın manşetlerinde ve insanların kalplerinde büyük bir yer edinmişti: İsrail’in top mermileri evine isabet etmiş, üç kızı ve yeğenlerinden birinin hayatlarını kaybetmesine sebep olmuştu...
Yürek parçalayan, dehşete düşüren ama aynı zamanda umut veren olaylarla bezeli Nefret Etmeyeceğim, Abuelaish’in sıradışı hayatını gözler önüne sermektedir. Gazze Şeridi’ndeki bir mülteci kampında doğup büyüyen Abuelaish, sınırın iki tarafındaki insanları tedavi eden Harvard’lı bir doktor; kendisini insanlığa adamış bir idealist ve kızlarını İsrail tanklarına kurban veren bir babadır. En büyük umudu ise, kızlarının “Filistin ve İsrail arasındaki barışa giden yolda verilen son kurbanlar” olmasıdır.
Bu kitap, Gazze Şeridi’ndeki adaletsizliğe ve yıkıma karşılık ailesini, insanlığını ve umudunu korumak için çabalayan Filistinli bir babanın ilham verici hikâyesidir.

“Nefret etmeyi reddetmek ve intikamdan kaçınmak cesaret ister...
Bu kitap, dünyadaki vahşet karşısında düşünmemizi ve bunun yanı sıra insanlığın en değerli parçasını görmemizi sağlıyor:
Umudun titrek alevini…”
–Amin Maalouf

“Bu muhteşem kitabı herkesin okuması şiddetle tavsiye edilir.”  –Daily Telegraph

“İnsan bu kitabı okurken istemeden, Dr. Abuelaish ve sağ kalan çocuklarına karşı yoğun bir şefkat besliyor.  Yaşadığı trajediyi zafere dönüştürmesini sağlayan kararlılığı da derin bir saygıyı hak ediyor.”  –Winnipeg Free Press
“Merhamet duygusu ve Gazze Şeridi’ndeki günlük hayat üzerine fevkalade bir çalışma.”  –Sunday Times

“Izzeldin Abuelaish’in sıradışı iyimserliği karşısında hayrete düştüm… Bu, şimdiye kadar okuduğum en acıklı hikâye ancak bununla da bitmiyor: Bu aynı zamanda umudun hikâyesi!”
–Rachel Cooke, Observer

“Şanssızlığın ortasında, zorluklara karşı kazanılan zaferin ve iyim¬serliğin etkileyici bir ifadesi.” –Guardian

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı