%0
New Insight into Academic English - Kopuz, Ecem Fırat

New Insight into Academic English

Ecem Fırat Kopuz

Yayınevi: Pelikan

Yayın tarihi: 11/2023

ISBN: 9786257602846

Karton Kapak | Türkçe | 592 Sayfa | 19 x 27 cm

Tür: Dil / Yabancı Dil Gramer

  • 475,00 TL

 A New Insight into Academic English
 
A New Insight into Academic English, üniversite hazırlık sınıflarında okuyan ya da IELTS, TOEFL, PTE gibi akademik İngilizce sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hazırladığım 5 ana üniteden oluşan bir kitaptır.
 
Kitabımın bölümlerine değinmeden önce, ortaya çıkış hikayesinden biraz bahsetmek istiyorum. Aslında bu hikâye kendi öğrencilik yıllarıma dayanıyor. Türkiye’de geçirdiğim öğrencilik döneminde, akademik İngilizce sınavlarına hazırlık sürecinde birçok engelle karşılaştım. Piyasada bulunan İngilizce kitapların çoğu yabancı yayınevlerine aitti ve ne yazık ki hiçbirinde Türkçe tercüme bulunmuyordu. Bu durum, bireysel çalışmamı zorlaştırıyor ve öğrenme sürecimi kısıtlıyordu. Ayrıca, essay yazma konusunda başvurduğum kitaplarda yeterli örnek ve alıştırmanın olmaması, bu süreçte benim için büyük bir engeldi çünkü akademik yazma becerimi geliştirmek için bol bol essay yazmaya ve bunları kontrol edebileceğim bir rehbere ihtiyaç duyuyordum. Bu zorlukları bizzat yaşamış olmam, öğrencilerimin ihtiyaçlarını daha iyi anlamamı sağladı. Gözlemlerim ve öğrencilerimden aldığım geri dönüşlerle bu kitabı hazırlama sürecini başlattım. Yaklaşık 3,5 yıl süren bir hazırlık sürecinin ardından kitabımı tamamladım ve artık sizlerle buluştu.
 
Kitabım her bölümde farklı bir konuya odaklanarak okuyucuya geniş bir perspektif sunuyor. Kapsamlı üniteleriyle, öğrencilerin İngilizce becerilerini temel seviyeden ileri ve akademik seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Kitap boyunca, Türkçe açıklamaların eşlik ettiği her bölüm, konuları daha derinlemesine anlamanızı ve size sunulan alıştırmalarla öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlayacak.
 
Bu kitap, öğrencilerin kendi başına çalışmalarına olanak sağlayan bir kaynak olarak tasarlandı. Ülkemizde, üniversite hazırlık sınıflarında okuyanlar ve akademik İngilizce sınavlarına hazırlananlar için Türkçe anlatımlı kaynakların sınırlı olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda, hazırlamış olduğum bu kaynak, birçok öğrencinin uluslararası sınavlara hazırlanırken en büyük destekçisi olmayı hedefliyor. Kitabim sayesinde, ek bir eğitmene ya da özel derse ihtiyaç duymadan, bireysel çalışma ile otonom öğrenme becerilerinizi geliştirebilir ve akademik İngilizce alanındaki eksiklerinizi giderebilirsiniz.
 
Kitabımın, akademik yazma, akademik kelime bilgisi ve akademik konuşma becerilerini geliştirmede önemli bir kaynak olacağına inancım tamdır. Üniversite hazırlık sınıfı öğrencilerine ve uluslararası akademik İngilizce sınavlarına hazırlanan tüm öğrencilere başarılar dilerim.
 
Kitabın içeriği şu şekildedir:
 
CHAPTER 1: ACADEMIC VOCABULARY
Kitabın bu bölümü İngilizce kelime becerilerinizi geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu bölümdeki kelimeler, akademik metinlerde en sık karşılaşılan 570 kelimeyi listelemiştir (Coxhead, 2000). Bu akademik kelime bölümünün amacı, öğrencilerin kelimeleri algısal seviyeden üretimsel seviyeye çıkarmalarını sağlamaktır. Öğrencilerin, bu bölümde karşılaşacakları çeşitli egzersizler aracılığıyla kelimelerin farklı yapılarına hâkim olmalarını hedefledim. Çoktan seçmeli sorulardan metin tercümelerine kadar geniş ve zengin bir içerik sizi bekliyor.
CHAPTER 2: ACADEMIC WRITING SKILLS
Bu bölümde, ‘essay nedir?’, ‘outline nasıl oluşturulur?’ ve ‘off-topic ne demektir?’ gibi temel soruların yanı sıra, daha derin essay yazım tekniklerine de giriş yapıyoruz. Ünitenin sonunda, amacım sizi sadece teorik bilgilerle donatmak değil, aynı zamanda pratikte de essay yazma konusunda kendinizi yetkin hissetmenizi sağlamaktır. Farklı essay türlerinde nasıl uzmanlaşacağınıza dair bilgi ve becerileri bu ünite ile kazanacaksınız.Ek olarak bu bölümde, IELTS ve TOEFL sınavları için en güncel yazım tekniklerini ve tüm soru tiplerine yönelik detaylı açıklamaları bulabileceksiniz. Ayrıca, bu konularda kendinizi geliştirebilmek adına çeşitli alıştırmalarla da karşılaşacaksınız.
 
CHAPTER 3: CONNECTORS AND COHESIVE DEVICES
Bu ünitede, essay yazımınızı daha akıcı ve ahenkli kılmak için kullanabileceğiniz bağlaçlara odaklanacağız. Bu bağlaçları, sizler için öncelikle bir tablo halinde sunacağım. Daha sonra hem cümle hem de paragraf düzeyinde her bağlacın kullanımını ele alarak, onları essaylerinizde daha etkili bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi göstereceğim. Ayrıca bu ünitede öğrendiklerinizi pratiğe dökmeniz amacıyla çeşitli alıştırmalar da bulacaksınız.
 
CHAPTER 4: ESSAY IDEAS AND ESSAY PRACTICE
Bu bölümde, essay yazımında kritik bir aşama olan fikir geliştirme sürecine derinlemesine odaklanıyoruz. Essayde fikir geliştirmenin nasıl daha etkili yapılacağına dair yöntem ve stratejiler üzerine yoğunlaşacağız. Bu ünite içerisinde, fikir geliştirme aşamalarını pratiğe dökmek için 20 adet essay planı hazırladım. Verdiğim talimatlar doğrultusunda bu essayleri sizler yazacaksınız ve ardından cevap anahtarından örnek essayleri kontrol edebilirsiniz. Her bir essay için cevap anahtarında bir örnek bulabileceksiniz.
 
CHAPTER 5: ACADEMIC SPEAKING SKILLS
Akademik konuşma becerilerine bu bölümde odaklandım. Bir kitap ile konuşma becerisinin nasıl geliştirileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu bölümde, size en etkili önerileri sunmaya çalıştım. Ayrıca, speaking sınavlarında sıkça karşınıza çıkabilecek kalıp ifadelere, IELTS ve TOEFL için gerekli olan ifade ve sınav açıklamalarına yer verdim. Bu bölüm, 37 popüler başlık altında İngilizce’den Türkçe’ye tercümeli soru-cevapları da içermektedir; bu başlıklar akademik sınavlarda sıkça rastlanan konulardan titizlikle seçilmiştir. Ayrıca, bireysel çalışmalarınız için ek speaking sınavlarını da bu bölümün sonuna ekledim. Bu bölümü öne çıkaran özellik, her İngilizce yanıtın Türkçe tercümelerle destekleniyor olmasıdır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015