%25
Niçin İman ve İbadet Etmeliyiz? - Özbay, İlyas

Niçin İman ve İbadet Etmeliyiz?

İlyas Özbay

Yayınevi: Çıra

Yayın tarihi: 06/2022

ISBN: 9786258422818

Türkçe | 264 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Din / İslamiyet

  • 52,50 TL

"GENÇLER İÇİN İNANÇ, MUTLULUĞUN ANAHTARIDIR"

"Haberde verilen bilgiye göre, yapılan araştırma sonuçlarında dindar olan gençlerin dindar olmayan gençliğe nazaran daha mutlu oldukları ortaya çıkmıştır. Associated Press ve MTV'nin yaptığı geniş bir araştırma kendini dindar ya da çok dindar olarak tanımlayan 13-24 yaş arasındaki gençlerin dindar olmayanlardan çok daha mutlu olduğunu göstermiştir. Gençlerin %44'ü dinin ve maneviyatın kendileri için çok önemli olduğunu belirtmiş, %21'i bu konuyu önemli bulduğunu söylemiştir. Araştırmaya katılan farklı ırklar arasında ise Afrika kökenli Amerikalılar dinin kendileri için en önemli unsur olduğunu söylemişlerdir. Hayatlarında dinin çok önemli olduğunu belirtenlerin %80'i kendilerini "mutlu" olarak nitelendirmişlerdir.

Sosyologlar da mutluluk ile dini uygulamaları yerine getirme arasında doğrudan bir bağ olduğuna dikkat çekmektedirler. Kuzey Carolina Üniversitesi Sosyoloji Profesörü Lisa Pearce "dinin mutluluğa büyük katkıda bulunduğunu” belirtmiştir. Yapılan araştırmada gençlerin %68'i kendi dinlerini ve inançlarını uyguladıklarını açıklamıştır. Araştırmaya katılan kişilerin %75'i ise, mutluluklarının üzerinde Allah'ın etkisi olduğunu söylemişlerdir."

"Şunu iyi bilin ki, kalpler ancak Allah'ın Zikri ve en büyük mûcizesi olan bu Kur'an sayesinde şüphelerden arınır; inkâr ve nifak hastalılarından, ruhsal çalkantılardan kurtulur ve gerçek anlamda mutluluk ve huzura kavuşabilir!"

"Son günümde olmasın çelengim, top arabam, Tabutumu götürsün, tam dört imanlı adam." - N. Fazıl

"İmân varsa imkân da vardır!" - Prof. Dr. Necmeddin Erbakan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı