Öğretmen El Kitabı : İlkokulda Öğretim  - Korkmaz, İsa

Öğretmen El Kitabı : İlkokulda Öğretim

İsa Korkmaz

Yayınevi: Pegem A Akademik Kitaplar

Yayın tarihi: 05/2022

ISBN: 9786257582872

Türkçe | 716 Sayfa | 16 x 23,5 cm

Tür: Eğitim (Genel)

 Bu kitap örgün eğitimin temeli olan ilkokuldaki öğretimin daha iyi nasıl olması gerektiğine ilişkin, her biri farklı konu alanı uzmanlarının katkılarıyla hazırlanmıştır. Bu kitap, ilkokuldaki öğretimin, ilkokul çağındaki çocukların gelişim boyutları ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda çağdaş öğretim yöntemleri ve teknikleriyle öğrenme psikolojisinin ilkelerine göre nasıl yürütülmesi gerektiğini cevaplandırmaya çalışmaktadır.

İlkokul dönemi çocuğun gelişiminde, kişilik kazanmasında ve bilişsel şemaların oluşmasında kritik bir öneme sahiptir. Bu dönemdeki öğretme öğrenme sürecinin ve öğrenme yaşantılarının etkili ve verimli geçmesi çocuğun bilişsel, sosyal, duygusal ve psikolojik gelişimlerine ve gelecekteki yaşantılarına olumlu katkılar sağlayacaktır. İlkokulda öğretilen tüm derslerin öğretim süreçlerinin öğrencilerin bilişsel, sosyal, devinsel ve duyussal gelişimlerini desteklemesi, güçlendirmesi ve geliştirmesi için doğru öğretim yöntemleri ve tekniklerinin uygun öğretim ortamlarında ve zamanında kullanılmasına bağlıdır.

İlkokul programlarının disiplinlerarası özelliğinden dolayı öğretilen derslerin bir taraftan bütüncül yaklaşımla ele alınması gerekirken diğer yandan her bir ders farklı uzmanlık alanları içinde kendine özgü öğretme öğrenme yaşantıları ve süreçleri içinde düzenlenmektedir. Bu bağlamda her bir dersin öğretim süreci o alanın uzmanı tarafından programlanmak zorundadır. İlkokuldaki derslerin öğretiminde kullanılan yöntemler, teknikler ve stratejiler öğrenciye göre ve öğrencinin bir birey olarak tüm yönleriyle gelişmesini destekleyecek şekilde tasarlanmalıdır. Bu kitapta her bir dersin öğretiminde en etkili şekilde hangi yöntemlerin ve tekniklerin nasıl kullanılacağına ilişkin öğretim yaşantıları alan uzmanları tarafından tartışılmıştır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı