Okul ve Sınav Başarısını Yükseltmek İçin Ana Baba ve Öğrencilere Stratejiler Taktikler Öneriler - Kutlu, Oğuz

Okul ve Sınav Başarısını Yükseltmek İçin Ana Baba ve Öğrencilere Stratejiler Taktikler Öneriler

Oğuz Kutlu

Yayınevi: Nobel

ISBN: 9789758561483

Yazar : Ali Temel

Türkçe | 108 Sayfa |

Tür: Eğitim (Genel)

Hiçbir konu sıkıcı değildir ve herkes her şeyi en iyi şekilde öğrenebilir, okul ve sınav başarılarını üst düzeylere yükseltebilir. Yeter ki öğrenciler nasıl öğrenilebileceklerini, ana- babalar ise, çocukların öğrenimlerine nasıl katkıda bulunabileceklerini bilsinler,

Bu kitapta yazarlar, orta ve yüksek öğretimde toplam 50 yıla yaklaşan öğretmenlik, uzmanlık, bilim adamlığı deneyimlerinin yanı sıra, baba olmanın da verdiği sorumlulukla öğrencilere, okulda ve sınavlarda nasıl daha başarılı olabilecekleri; ana- babalara ise, çocuklarının daha başarılı olabilmeleri için neler yapmaları gerektiğine ilişkin bilimsel öneriler sunmaktadırlar. Bu önerilerin her biri öğrenme sunmaktadırlar. Bu önerilerin her biri öğrenme öğretme teorilerini temel alarak geliştirilmiş olup, bir çok öğretmen ve eğitim bilimcisi tarafından titizlikle gözden geçirilmiştir. Ayrıca bu önerilerin her birinin mümkün olduğu kadar somut, ana- baba ve öğrenciler tarafından kolayca uygulanabilir nitelikte olmasına da özellikle dikkat edilmiştir.

Sevgili öğrenciler; unutmayın ki sınavlar asla sınav anında değil, sınavlara hazırlanırken kazanılır. Başarılı öğrenciler rahatlarını hiç çekinmeden ve acımasızca ellerinin tersiyle iterek bilinmeyenleri bilinen yapmak için cesaretle savaşırlar. Kendi ışıklarını – yani insan ruhunu – karanlıklara çevirerek onları aydınlatırlar.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı