%10
Okul ve Toplum - Dewey, John

Okul ve Toplum

John Dewey

Yayınevi: Gece Kitaplığı

Yayın tarihi: 01/2020

ISBN: 9786257958806

Çevirmen : Ceyhun Eriş

Türkçe | 57 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Genel Sosyoloji

  • 6,30 TL
  • 7,00 TL

İkinci baskı, bu küçük kitabın birçok insanın iş birliğine dayanan düşünce ve sempatilerinin bir işareti olduğunu hatırlamak için güzel bir fırsat sunuyor. Bayan Emmons Blaine’e olan minnettarlığı kısmen ithafta belirtilmiştir. Arkadaşlarımdan Bay ve Bayan George Herbert Mead, bu ilgiyi ortaya çıkardı. Detaylara bitmez tükenmez bir ilgiyle yaklaştılar. Eksikliğini hissettiğim sanatsal tada ve baskıya uygun hale gelinceye kadar konuşma diline uygun düzenlemeler yaptılar. Ortaya çıkan çekici sonuçları basınla gördüler. Yazarlık modu kolaylaştırıldı.

Başkalarına bu arkadaşlara sahip olacak kadar şanslı olmalarını öneriyorum.

Bu sayfaların fikirlerine ilham veren ve okulu tanımlayarak mümkün kılan, zamanında cömert olan ve şu an bu cömertliği sürdüren tüm arkadaşlarımı listeleyebilseydim, bu geniş bir paragraf olabilirdi. Eminim, bu arkadaşlardan Bayan Charles R. Crane ve Bayan William R. Linn isimlerinin özel olarak belirtilmesinin uygunluğunu ilk anlayanlar olacaktır.

Ve eğitim çalışmalarının içinde olan okulun kendi ortak girişimidir. Birçoğu onu şekillendirmekle meşgul. Karımın net ve tecrübeli zekâsı her yerde kendi dokusuna işlenmiş. Eğitmenlerinin bilgeliği, dokunuşu ve özverisi, orijinal biçimsiz planlarının, kendi yaşamları ve hareketleriyle birlikte, ifade biçiminde maddeye dönüşmesini sağladı. Bu kitapta sunulan fikirlerin konusu ne olursa olsun, birçok insanın farklı düşünce ve davranışlarının iş birliğinden doğması, çocuğun yaşamını uzatma konusundaki memnuniyetine bağlı olacaktır.

Okul ve Toplum için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı