%10
Olgularla Covid-19 - Alibeyoğlu, Alpay Medet

Olgularla Covid-19

Alpay Medet Alibeyoğlu

Yayınevi: İstanbul Tıp Kitabevi

Yayın tarihi: 03/2020

ISBN: 9786057607676

Yazar : Tufan Tükek

Türkçe | 19 x 27 cm

Tür: Tıp-Sağlık

  • 94,50 TL

 lgularla Covid-19 kitabını, tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizin yoğun ve etkili mücadele ettiği şu sıralarda siz değerli meslektaşlarımızın huzuruna sunmaktan gurur duyuyoruz.

Farklı özelliklerde hastaların, farklı kliniklerle karşımıza çıktığı ve kimilerine göre dinamik, sıradışı veya ‘’agresif ‘’ denilebilecek tedavi süreçlerini sizlerle paylaşırken mortalitemizin %2’nin altında olduğunu, tedavi taburculuk oranımızın yüksekliğini, en başından çok iyi organize olmuş multidisipliner yaklaşımı benimsemiş, ekip çalışmasını bilen saatlerce süren vizitler ile etkili kararlar alabilen değerli İstanbul Tıp Fakültesi sağlık çalışanlarının özverisine, bilgisine ve deneyimine borçlu olduğumuzu belirtmek isterim.


Hastalarımızın tümü her gün Acil Dahiliye, Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Nefroloji ve Gastroenteroloji hekimleri tarafından değerlendirilerek, en etkili ve doğru tedavi kararlarını vermeye çalıştık.
Henüz net bir şekilde patogenezi aydınlatılamamış, kesinleşmiş bir tedavisi olmayan hastalık karşısında ülkemiz sağlık sisteminin gelişmişliği, etkili ilaçlara erken ulaşma ve hastaya erken aşamada uygulama imkanları, hastalık karşısında en büyük silahımız olmuştur. Elimizdeki imkanları en doğru, en etkili şekilde kullanmak adına kılavuzlarda önerilen protokolleri olabildiğince dinamik uygulamaya çalıştık.
Bu mücadelenin ön saflarında olanlar olarak siz değerli okuyucularımız kitabımızdan en verimli şekilde faydalanmanızı ümit ediyorum. Mesai üstüne mesai katarak etkili tedavi seçeneklerimizi meslektaşlarımıza iletmek amacıyla kısa sürede hazırladığımız bu kitabımızda illa ki gözden kaçan hatalar, eksik yazılmış klinik yaklaşımlar olacaktır, bu konuda da anlayışınızı rica ediyoruz.
Son olarak bu süreçte kaybettiğimiz değerli hocalarımız Prof.Dr.Cemil Taşcıoğlu, Prof.Dr.Seyit Mehmet Kayacan ve tüm sağlık çalışanlarına ithafen…..

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı