%10
Ölümüne Şike - Levent, Cihat

Ölümüne Şike

Cihat Levent

Yayınevi: İnkılap

Yayın tarihi: 07/2017

ISBN: 9789751038029

Türkçe | 214 Sayfa | 13.7 x 21.5 cm

Tür: Spor

  • 18,00 TL
  • 20,00 TL

YAZAR ÖZGEÇMİŞ

Cihat Levent 1965 yılında İstanbul’da doğdu. Ailevi sorunlarla mücadele ederek geçen çocukluğunun ardından gençlik yıllarında profesyonel basketbol oyuncusu oldu ve Milli Takıma kadar yükseldi. 24 yaşında geçirdiği korkunç bir trafik kazasında ölüm olayını yaşadı. Uzun yıllar süren bir mücadeleden sonra sağlığına tekrar kavuştu. Eğitimini Fransız Dili Edebiyatı ve İşletme yüksek lisanslarını alarak tamamladı. Hayatının geri kalanını spor sektöründe çeşitli kademelerde çalışmaya adadı ve uluslararası spor yöneticiliği yaptı.
 
Önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak, sporda şiddet, şike ve dopingi engellemek için halen başkanlığını yürütmekte olduğu Ebedi Dostluk Ezeli Rekabet Derneği’ni kurdu.
 
Çeşitli denemeler ve makaleler kaleme aldıktan sonra kariyerine yazar olarak devam etme kararı verdi ve İnkılâp Kitabevi’nin desteğiyle ilk kitabı Ölümüne Şike’yi yayımladı.


ARKA KAPAK YAZISI

Spora gönül vermenin, asla vazgeçmeyerek
hayata tutunmanın ilham verici hikâyesi…

Tüm hayatını basketbol sahalarında geçirmekten başka arzusu olmayan bir çocuk bu hayalini gerçeğe dönüştürmek için gece gündüz çalışır. Terini, kanını, hatta tüm benliğini iyi bir basketbolcu olmak ve milli takımda oynamak için ortaya koyar. Sonunda çok çalışmasının karşılığını alır,
başarı basamaklarını bin bir zorlukla teker teker tırmanır, genç yaşta hem hayalindeki takıma transfer olur, hem de milli formayı giymeye başlar. Ancak tam her şey yoluna girmiş ve rüya gibi bir yaşam sürerken korkunç bir kaza meydana gelir. Kazada ölen genç adam aynı bedene geri dönerek bir mucize gerçekleştirir.

Milli basketbol oyunculuğundan antrenörlüğe, hakemlikten spor kulübü yöneticiliğine kadar uzanan; iç hesaplaşmalarla zenginleşen
bir yaşam öyküsü. Ölüm olayının
tüyler ürperten yaşanmış gerçek anlatımı…

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı