%20
Osman Türkay : Uzay’ın Şairi  - Nijhar, Semra Eren

Osman Türkay : Uzay’ın Şairi

Semra Eren Nijhar

Yayınevi: Ozan

Yayın tarihi: 05/2023

ISBN: 9786257554640

Karton Kapak | Türkçe | 432 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Şiir

  • 208,00 TL

 Bu tür ve bu çaptaki şiir coşturucudur, ürkütücüdür, haddinden fazladır; çünkü, insan ruhunu bir roket gibi engine ve sınırsız boşluklar içine fırlattıkça, onu bu boşluk içinde hiçliğe yakın bir duruma indirger; bununla birlikte, onu, o insani ruhunu, esrar dolu sonsuz Kozmos’un büyük ve kutsal bir parçası haline getirir.
Dr. Panos D. Bardisi, Toledo Üniversitesi World Peace Dergisi, 1988

Kıbrıs’a olan özlemini her zaman dile getirir ve Kıbrıslı olmaktan her zaman gurur duyduğunu belirtirdi. Katıldığı her konferansta ve gittiği her yerde Kıbrıslı Türk kimliğini öne çıkartırdı.
Mustafa Gençsoy – Kıbrıs Türk Cemiyeti Başkanı,  2011
Osman Türkay şiiri, Kıbrıs Türkü’nü anlatır. Osman Türkay şiiri bize insanı anlatır. Osman Türkay şiiri hepimize, bu koca evrende kaybolmuş insanın hikayesini anlatır.
Ersin TATAR - KKTC Cumhurbaşkanı, 2023

Türkay’ın şiiri tüm evreni kapsar. Onun için bu şiire “ilk gerçek uzay-çağı şiiri” adı verildi. Türkay, yaşamı, görünen dünyanın ötesinde aramaktadır. Ozan, adalarla bezenmiş olan Akdeniz’in, bir kreasyonu olduğunu, yıkılmış birçok uygarlıkları yansıtan bir deniz durumunda bulunduğunu; burada, ölüm ile yaşamın birbirinden farklı görülmeyecek ölçüde içiçe, sarmaş dolaş bir görünüm verdiğini ve geçmişin gelecek içine doğru kaydığını keşfetmiştir.
Prof. Dr. Salahi Sonyel, Toplumun Sesi Dergisi, 1989

Türkay’ın eşsiz üslubu, bir tür hızlı top mermisidir; sonsuzluğa, sonsuz karşıtlıklara doğru aklı genişleten bir yolculuktur; doğaüstü bazı protoplazmik başkalıklar denizi üzerinden silindir gibi geçen akıl gemisidir.
Raleigh-ABD, World Biographical Hall of Fame
Toplumun Sesi Dergisi, 1993

Kıbrıslı ozan Osman Türkay en olağanüstü yeteneklerle donatılmış bir sanatçıdır; gerçekten Dante'nin ötesine de geçmektedir.
Joy Beaudette Cripps - Avustralya Melbourne Şiir Derneği'nin kurucusu,
Toplumun Sesi Dergisi, 1991

Tüm kainat insanlığın gerçek vatanıdır, diyor Türkay. Bu dünya ve de uçsuz bucaksız kainat hepimizi besler. Savaşa gerek yoktur. Tedhişe, etnik çatışmalara gerek yoktur.
Dr. A. Padmanaban, Asbaşkan - Dünya Kültür ve Sanatlar Akademisi,
Toplumun Sesi Dergisi, 1992

Osman Türkay için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015