Osmanlının Manevi Sultanları : Cihan Devletini Ayakta Tutan Gizli Cevher - Velioğlu, Tarık

Osmanlı'nın Manevi Sultanları : Cihan Devletini Ayakta Tutan Gizli Cevher

Tarık Velioğlu

Yayınevi: Hayykitap

Yayın tarihi: 10/2008

ISBN: 9789759059682

Türkçe | 439 Sayfa | Büyük boy  | 

Tür: Osmanlı Tarihi

Osmanlı deyince aklımıza hep savaşlar, anlaşmalar, padişahlar, devlet adamları mı gelmeli? Osmanlı'nın Manevî Sultanları bu soruya "Osmanlı her şeyden önce bir ulu ârifler ve derin âlimler tarihidir" cevabını veriyor.

"Osmanlı irfan tarihi"ni ortaya koyma amacını taşıyan kitap, Şeyh Edebâli'den başlayarak, 20. yüzyılı gören son büyüklerine kadar Osmanlı'yı Osmanlı yapan gönül ve irfan erlerinden, ehlullah ve pîrlerden, melâmet ve tarikat erbabından, ârif ve zâhidlerden 100 büyük ismi bir araya getiriyor.

Somuncu Baba, Emir Sultan, Eşrefoğlu, Hacı Bayram, Şeyh Vefa, Sünbül Sinan, Merkez Efendi, Hamza Bâlî, İdris Muhtefî, Beşiktaşlı Yahya Efendi, Şaban-ı Velî, Hüsameddin Uşşâkî, Hz. Hüdayî, Niyâzî Mısrî, Nasûhî Efendi, İsmail Hakkı Bursevî, Mehmed Emin Tokadî, Mevlânâ Hâlid, Tâhâ Hakkârî, Ahmed Ziyaeddin Gümüşhanevî, Esad Erbilî, Abdülkadir Belhî, Abdülhâkim Arvasî, Kenan Rifâî, Ali Haydar Efendi, Fahreddin Cerrâhî ve daha niceleri...

Şöhretleri yaşadıkları yüzyılları aşarak günümüze kadar gelen, bir manevî yolun kurucusu veya önemli birer temsilcisi olan, kıymetli eserleri ve takipçileri sayesinde isimleri hâlâ dillerde dolaşan bu 100 ârif, hayatlarıyla, ibret verici yaşanmış hikayeleriyle, şiirleriyle, güzel ahlaklarıyla, temsil ettikleri dünya görüşüyle kitapta yer alıyorlar.

Son derece akıcı ve renkli bir dille kaleme alınan metin yüzden fazla muteber kaynağa ve güvenilir bilgilere dayanıyor. Yoğun bir emeğin ürünü olan metne birçoğu ilk defa burada yayımlanan yüzlerce fotoğraf ve görsel malzeme eşlik ediyor.

Osmanlı'yı dualarıyla ayakta tutanları tanımak, Cihan Devleti'nin manevî tarihine derinliğine nüfuz etmek için vazgeçilmez bir eser. Ansiklopedik ve kronolojik yapısıyla da her yaştan, her eğitim seviyesinden insanın kolaylıkla anlayabileceği bir kaynak. Tanıtım Yazısı'ndan

Osmanlı'nın Manevi Sultanları için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı