%0
Otomatik Kontrol Sistemleri : Analiz Tasarım Simülasyon Uygulama - Gökbulut, Muammer

Otomatik Kontrol Sistemleri : Analiz Tasarım Simülasyon Uygulama

Muammer Gökbulut

Yayınevi: Seçkin

Yayın tarihi: 01/2019

ISBN: 9789750252068

Türkçe | 391 Sayfa | 16,00 x 24,00 cm.

Tür: Elektrik-Elektronik

  • 44,50 TL

Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinin Elektrik-Elektronik, Kontrol, Mekatronik, Makina ve Enerji Mühendisliği bölümleri başta olmak üzere diğer bazı bölümlerde de okutulan "Otomatik Kontrol Sistemleri" ya da "Kontrol Sistemleri" derslerinin içeriğine uygun olarak hazırlanmıştır.
Kitap, 7 bölüm olarak düzenlenmiştir. İlk bölümlerinde otomatik kontrol ile ilgili temel kavramlar tanıtılarak kontrol sistemlerinin transfer fonksiyonu, blok şeması, sinyal akış şeması ve durum diyagramı gibi şematik anlatımına önem verilmiştir. İlerleyen bölümlerde, kontrol sistemlerinin zaman bölgesi karakteristikleri ve endüstriyel PID kontrolörlerin etkileri incelenmiştir. Son bölümlerinde ise kontrol sistemi tasarım esasları belirlenerek köklerin yer eğrilerinin çizimi, kontrol sistemi tasarımındaki önemi ve köklerin yer eğrisini kullanarak kontrol sistemi tasarımı anlatılmıştır. Ayrıca kitapta, çeşitli mühendislik alanlarının yanı sıra özellikle kontrol mühendisliği alanında adeta sanal bir laboratuvar ortamı sunan MATLAB/Simulink programı tanıtılmış ve her bölümün sonunda, o bölümle ilgili uygulamaların MATLAB/Simulink ile yapılışı açıklanmıştır.
  Kitapta konular, basit ve sade bir dille anlatılmış, işlenen konuların daha anlaşılabilir olması için 79 adet grafikle desteklenmiş 110'u çözümlü örnek olmak üzere 233 örnek soruya yer verilmiştir.


Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Otomatik Kontrol Sistemleri
- Kontrol Sistemlerinin Şematik Analizi
- Sistem Modelleme
- Zaman Bölgesi Karakteristikleri
- Tasarım Esasları
- Köklerin Yer Eğrisi Analizi
- Köklerin Yer Eğrisi ile Tasarım
- MATLAB–Simulink Uygulamaları

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı