%0
Özgün Makamsal Piyano Etütleri - Pirgon, Yüksel

Özgün Makamsal Piyano Etütleri

Yüksel Pirgon

Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

Yayın tarihi: 03/2022

ISBN: 9786258430714

Türkçe |

Tür: Müzik

  • 35,00 TL

 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’nin açılış konuşmasında da ifade ettiği gibi: “Ulusal, ince duyguları, düşünceleri anlatan, yüksek deyişleri, söyleyişleri toplamak, onları bir an önce genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Ancak böylelikle Türk ulusal musikisi yükselebilir, evrensel musikide yerini alabilir.”

Buradan hareketle, Türk müziğinin evrensel müzik standartlarında var olabilmesi için; gerek ritmik, gerek melodik, gerekse armonik ulusal ve kültürel materyallerin evrensel nitelikte işlenmesi oldukça önemlidir. Bu kitaptaki etütler bu bakış açısı ile, en çok kullanılan beş makamdan, her makamdan ikişer tane olmak üzere toplam on tane üretilmiştir.

Etütler orta zorlukta olup, her etüt belli bir teknik davranışı pekiştirmek adına oluşturulmuş, hali hazırda kullanılan diğer etüt kitapları ile paralel ya da alternatif olarak kullanılması ve bu şekilde piyano eğitimi alan öğrencilerin belli bir teknik düzeye erişmesine yardımcı olması amaçlanmıştır.

Melodik unsurları oldukça kuvvetli olan bu etütlerin, öğrenciler tarafından keyifle ve akıcı bir şekilde çalışılacağını umut ederek heyecanla, piyano eğitimcilerinin ve öğrencilerinin kullanımına sunarım.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı