Parkinson Kanunu - Parkinson, C.Nortchote

Parkinson Kanunu

C.Nortchote Parkinson

Yayınevi: Vadi

Yayın tarihi: 01/1997

ISBN: 9789757726159

Çevirmen : Şaban Sitembölükbaşı

Türkçe | 138 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: İş Yönetimi

"İnsanların işe alınırken nasıl seçildikleri ve seçilme sırasında nasıl davrandıklarına ilişkin bu şatafatlı ve mantıklı eseriyle Prof, Parkinson, bize göre, yöneticilik konusunda şu ana kadar karşılaştığımız en iyi incelemeyi yazmıştır. Kitabın özellikle "Verimsizliğin Katsayısı" başlıklı kısmı bir şaheserdir.
The Scotsman

"Hiçbir kurum hiç bir zaman Parkinson’un onları izah ettiği şekilde işlemez, ancak onun işaret ettiği ahmaklıklarla ilgili her durum, esasen gerçek olayların zekice yapılan gözlemine dayanır."
The Observer

"Yönetim bilimi bir daha asla bugünkü gibi olmayacak. Prof. Parkinson, kurumlar üzerinde inceleme yapan araştırmacının metod ve ifadelerini mükemmel bir şekilde mizah konusu yaparken, bunun altında bir maden keşfetmiştir. Yarı şaka yarı ciddî bir mizahın altında kişiyi anîden çok gizli gerçeklerle yüzyüze getiren bir tuzak saklıdır."
Birmingham Post

"Yazar kitapta, bürokrasinin korkunç oyununun her gizemini bütün çıplaklığıyla ortaya koyuyor."
The Daily Express

"Bu kitabı bütün yöneticilerin okuması gerekir."
Birmingham Post

"Parkinson, alaycı ifadesini donuk tebessümünün arkasında saklamakta ve yardım etme endişesi taşıyan birinin yumuşak karakteriyle sabotaj harekâtım icra etmektedir,"
The Times Literary Supplement

"Bütün hicivler gibi Parkinson Kanunu’da ciddi bir kitaptır. Ciddi olduğu için, tebessümlerin gerisinde öfke hatta korku yatacaktır."
Evening Standard

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı