%25
Peder Bey’in Yargısı - Şahin, Kemal

Peder Bey’in Yargısı

Kemal Şahin

Yayınevi: Tekin

Yayın tarihi: 04/2016

ISBN: 9789944611565

Türkçe | 216 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Politika - Türkiye

  • 13,88 TL
  • 18,50 TL

Açlık sınırında yaşayan, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan, sosyal devletten nasibini alamayan ve kentlerin belli yoksul kesimlerinde yoğunlaşan insanların bilinçli bir şekilde salt mülkiyete yönelik suç işledikleri bir olgudur.
Bu, sürekli adaletsizlik üreten bir toplumsal yapıda, varlığını sürdürme ihtiyacını derinden hissedenlerin, toplumsal yapıya karşı itirazı ya da isyanı mıdır?
Ya da yoksul ve yoksun bırakılmış varlıksız sınıfın, zengin ve varlıklı sınıftan öç alma duygusu mudur?
Kemal Şahin, Peder Bey’in Yargısı’nda bu ülkenin yurttaşları olduğu halde hak, hukuk, hakkaniyet, adalet, özgürlük, eşitlik ve demokrasiden istisna edilenleri, her gün “Kararlar Mezarlığı”na yenilerini ekleyen ve adaletsizlik üreten “adli makine”yi, temel hak ve özgürlüklerin ihlalini gözler önüne seriyor.
Devleti yönetenlerin topluma adalet borcu olduğunu söyleyerek, insanlığımızı kaybetmemek için Peder Bey’in Yargısı’na “müdahale” ediyor, gerçek bir yargının inşası için asıl müdahale ve talebin yurttaşlardan gelmesi gerektiğini vurguluyor.

DİZİNİN DİĞER KİTAPLARI:
Türkiye’de Yargı Yoktur, (Orhan Gazi Ertekin, Kemal Şahin) Yargı ve İktidar Oyunları (Orhan Gazi Ertekin), Hukuku Sinemada Görmek (Kolektif),  Çevre İnsan Devlet (Tolga Şirin), Yargıda Kumpasın Köşe Taşları Akp ve Cemaat
(Orhan Gazi Ertekin, Faruk Özsu, Muzaffer Şakar)

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı