%10
Peruğuna Saklanan Kraliçe - Birincioğlu, Göknur

Peruğuna Saklanan Kraliçe

Göknur Birincioğlu

Yayınevi: Masalperest

Yayın tarihi: 04/2019

ISBN: 9786058068520

Türkçe | 32 Sayfa | 19,5 x 24 cm

Tür: 0-6 Yaş Okuma Kitapları

  • 43,20 TL
  • 48,00 TL

“Uzak, çok uzak diyarlardan birinde, sıradağlarla çevrili Tahttarevalli ülkesinde, yaşardı kırmızı gelinciklere âşık garip bir kraliçe! Kukkulikko'ydu adı!
Gündüzleri neredeyse bulutlara değecek kocaman, bembeyaz bir peruk takardı; geceleri de upuzun kukuletasını giyer, uykuya öyle dalardı.”
 
Sarayının bahçesine ektirdiği gelincik tohumlarıyla değişiverdi kaderi bizim kırmızıya âşık kraliçenin! Neler neler gelmedi ki başına?

Kalbimizin derinliklerinde tüm kapıları açan bir anahtar var.
O anahtara ulaşmayı ve tahterevallilerle vals yaparak göklere çıkmayı  düşlüyorsan, bu öykü tam da senin için yazıldı. Hazır mısın tahtını da bahtını da kendisi yapan
bir kraliçenin masalında sen de kendi masalını yazmaya?

Yazar Hakkında:

Göknur Birincioğlu:

Adım göklerden gelir. Annemin anlattığı yıldız masallarıyla büyüdüm. Bu sebeple gökyüzüne âşığım. Şapkaları, pelerinleri ve bir de gelincikleri çok severim. Yağmur yağdığında şemsiye açmam. Geceleri halen, gökyüzünden yeryüzüne olta salladığımı hayal ederek uykuya dalıyorum. Sözcüklerin sihirli olduğunu çok küçük yaşlarda fark ettim ve onlarla kalbime kanat takıp uçabildiğimi keşfettim. Biliyor musunuz, sihrin kalbinizde olduğuna inandığınızda, siz de göklere kanat açabilirsiniz. Masallarımın kalplerinizin kapılarını çaldığı yerde, birlikte kanatlanıp uçalım, söz mü?

Çizer Hakkında:

Çağrı Odabaşı:
Çocuk kitapları ve dergiler için çizim yapar. Çok çizer, çok gözler... Resimlerinde masalsı karakterler üzerinden insansı konulara değinir. Atölye çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı