%20
Piranalarla Yüzen Çocuk - Almond, David

Piranalarla Yüzen Çocuk

David Almond

Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Yayın tarihi: 04/2015

ISBN: 9786059952187

Çevirmen : Mine Kazmaoğlu

Karton Kapak | Türkçe | 232 Sayfa | 12 x 18 cm

Tür: 11-14 Yaş Okuma Kitapları

  • 156,00 TL

Balıkların dilinden anlayan
“sıradan” bir çocuğun öyküsü!

Günışığı Kitaplığı koleksiyonunda Ay’a Tırmanan Çocuk, Garajdaki Giz, Dünya Büyülü Bir Yer ve Alevler Arasında kitaplarıyla özel bir yeri olan, Hans Christian Andersen ödüllü İngiliz yazar David Almond’dan, etkileyici bir çocuk romanı daha Türkçe’de. Roman, işsiz kalan amcasının, üretim alanına çevirdiği evde, sadece çalışarak geçen tekdüze yaşama hapsolmuş bir çocuğun evden çıkış ve değişim öyküsünü anlatıyor. Çıktığı yolculukta benzersiz insanlarla tanışan, içindeki gücü ve sevgiyi keşfeden çocuğun öyküsü, usta yazarın sıradışı edebi gücüyle okuma keyfi yaşatırken, bir yandan da birçok konuyu düşünme ve tartışma olanağı sağlıyor. “Farklı” insanların toplum mühendislerince dizgine getirilme ve sindirilme çalışmalarına maruz kalması, hataların telafisi için çaba gösterme, her bireyin içindeki “özel insan”ı keşfetmesi gibi, hem toplumsal hem de bireysel okumaların yolunu açıyor. Dünyaca ünlü illüstratör Oliver Jeffers’in kendine özgü uslubuyla hayat kattığı kitabı, her yaştan okur tekrar tekrar okumak isteyecek.

Stanley, işsiz kalınca evi konserve üretim işliğine çeviren amcasının yanında, birbirinden farksız uzayıp giden saatler boyunca çalışmaktadır. Ama bir gün bu tekdüzelik yerle bir olur. Doğum gününde kasabada yeni kurulan panayır, Stan’i daha önce hiç karşılaşmadığı tuhaflıkta insanlarla buluşturur. Önünde bir macera, ardında ise sevdiği amcası ve yengesi vardır. Tam da o sırada ortaya esrarengiz bir minibüs çıkar. Stan bir yol ayrımında mıdır?..


David Almond, 1951’de İngiltere’de doğdu. Yetişkinler için yazdığı kitapların ardından, Garajdaki Giz (Skellig, 1998) adlı çocuk romanıyla ödüller aldı. Sinemaya ve operaya uyarlanan bu kitabını, yine u¨st u¨ste ödül kazanan ve çocuk edebiyatı sınırlarını aşan bir başyapıt olarak ünlenen Du¨nya Bu¨yu¨lu¨ Bir Yer (Kit’s Wilderness, 1999) izledi. Hemen her kitabında İngiltere kırsalını konu alan Almond’ın Alevler Arasında (The Fire-Eaters, 2003) adlı romanı da, savaş karşıtı söylemiyle dikkati çekti, ödu¨ller aldı. My Dad’s a Birdman (Babam Bir Kuşadam, 2008), Slog’s Dad (Slog’un Babası, 2010) ve Ay’a Tırmanan Çocuk (The Boy Who Climbed into the Moon, 2010) ile resimli çocuk kitaplarına yönelen Almond’ın Türkçe’ye çevrilen son çocuk romanı Piranalarla Yu¨zen Çocuk (2013). Son romanı A Song for Ella (Ella İçin Bir Şarkı, 2014) olan yazar, 2010’da dünya çocuk edebiyatının en önemli ödu¨lu¨ olan Hans Christian Andersen Ödu¨lu¨’nu¨ kazanmıştı. Yazar, çocukluğunun geçtiği kasabanın yakınındaki Newcastle-upon-Tyne’da yaşıyor.

Oliver Jeffers, 1977’de Avustralya’da doğdu, İrlanda’da büyüdü. Kendi yazıp resimlediği kitapların yanı sıra, farklı yazarların kitaplarını da resimleyen sanatçının bol ödüllü kitaplarından bazıları: How to Cath a Star? (Yıldız Nasıl Yakalanır?, 2004), The Day The Crayons Quit (Kurşunkalemlerin Çıkıp Gittiği Gün, 2013). Farklı resimleme teknikleri kullanan ve kitapları otuzdan fazla ülkede yayımlanan Jeffers, New York’ta yaşıyor; eserleri, New York ve Londra gibi şehirlerin müzelerinde sergileniyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015