%10
Polislikte Halkla İlişkiler ve İletişim  - Özer, Mehmet Akif

Polislikte Halkla İlişkiler ve İletişim

Mehmet Akif Özer

Yayınevi: Lykeion

Yayın tarihi: 09/2021

ISBN: 9786057422361

Türkçe | 389 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Reklamcılık - Halkla İlişkiler

  • 61,20 TL

 ünümüzde güvenlik hizmeti sunan kuruluşların halkla ilişkilerinde iletişim, emniyet teşkilatı ile sivil vatandaş yani kamu arasında gerçekleşmektedir. Emniyet mensupları görevlerini yerine getirirken halkla, görevlerine ilişkin ve görevlerinin gerektirdiği hususlarda muhatap olmaktadırlar. Burada iletişimin etkinliğini belirleyen ise polisin vermek istediği mesaj ile vatandaşın aldığı mesajın aynı olup olmadığıdır. Çünkü kişiler bazı durumlarda inançları, önyargıları yahut o an içinde bulundukları psikolojik durum sebebiyle iletişimde olduğu varlığın sözlerini, duygularını yahut davranışlarını farklı şekillerde algılayabilirler.

Burada emniyet görevlilerinin etkili halkla ilişkiler gerçekleştirebilmesi için halkla bütünleşmesi gerekmektedir. Yani polisin görev ve sorumluluk anlayışı üst düzeyde olmalıdır. Buna karşılık halkın ilgisi ve duyarlılığı bu durumu desteklemelidir. Polisin mevcut imkanları ile sorumlu olduğu bütün görev alanlarına, her zaman hakim olması gereklidir. Bunu sağlayan, halkın polisin gözü kulağı olmasıdır. Yani polisin halkla bütünleşmesi; halkın ilgisini, sevgisini, saygısını, güvenini ve desteğini kazanması ile mümkündür. Bu da etkili polis halk iletişimi ile sağlanacaktır.

İşte bu gerçeklerden hareketle hazırlanan çalışma, odağına polis halk ilişkilerini ve bu süreçte etkili iletişimin önemini koymaktadır. Çalışma kapsamında yer alan tüm bölümlerde söz konusu bu tezi destekleyici teorik açıklamalar yapılmış.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı