%28
Pratik Sebze Yetiştiriciliği Rehberi - Hartman, Ben

Pratik Sebze Yetiştiriciliği Rehberi

Ben Hartman

Yayınevi: Yeni İnsan

Yayın tarihi: 07/2019

ISBN: 9789752498846

Çevirmen : Sezgin Sarı

Karton Kapak | Türkçe | 224 Sayfa | 20 x 25 cm

Tür: Ekoloji

  • 187,20 TL

Pratik Sebze Yetiştiriciliği Rehberi, küçük büyük toprakla uğraşan herkes için tam bir baş ucu kaynağı. Esasında bu kitabı yayınlamamız için, bizi okurlarımız yönlendirdi. Domates nasıl budanır, tohum ne zaman alınır, fide nasıl yetiştirilir ve daha pek çok soruyu yöneltip, cevapları için kaynak sorduklarında sunacak kitap gösteremiyorduk.

Neyse ki sonunda, elinizdeki rehberle, ekoloji yayınlarımız içindeki büyük bir açığı kapatmış olduk. Çünkü bu rehber, sözü dolandırmadan, dallandırıp budaklandırmadan, elinizdeki tohumun, hasat zamanına kadar geçirdiği yolculuğa, usta bir bahçıvan gibi eşlik etmeniz için gereken bütün bilgileri, sade bir anlatımla madde madde diziyor.

Bugün, ne güzel ki kentte, kasabada ve kırda, toprağa, tohuma ve bunların geleneksel yetiştirilme biçimine hak ettiği saygı yeniden gösterilmeye başlandı. Eli toprağa hiç değmemiş ve çok değişik mesleklerden insanlar sebze ve meyve yetiştiriyor. Elinizdeki rehberle bilgi ve deneyim kazanıp, lezzetli, verimli ve şenlikli hasatlar yapacaksınız.

Zaten mesleği çiftçilik olanlar için de bu kitap önemli bir kaynak. Sürdürülebilir, tüketici odaklı, ekim zamanı, ürün seçimi ve yönetimi gibi konularda müthiş ipuçları veriyor. Çiftçinin en büyük problemi “verimlilik” için özel öneriler sunuyor.

Pratik Sebze Yetiştiriciliği kitabının, kulaktan kulağa tavsiye edilerek, kısa zamanda çok sevileceğine ve tohumdan hasada kadar el altında tutulan vazgeçilmez bir kaynak olacağına inanıyoruz.

Yazar Hakkında:
Ben Hartman
Ben Hartman, Shingo Enstitüsü'nün prestijli Araştırma ve Profesyonel Yayın Ödülü'nü kazanan The Lean Farm kitabının yazarıdır. Kendisi ve eşi Rachel Hershberger, Goshen, Indiana'daki Clay Bottom Farm'ın sahibi ve yöneticisidir. Burada, 4 dönümden daha küçük bir arazide yetiştirdikleri özel ürünleri restoranlara ve üretici pazarı veya TDT aracılığıyla tüketicilere satarak yaşamlarını sürdürmektedirler. Hartman, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yükselen yeşil liderler listesi olan 2017 Grist 50'ye seçilmiştir. Konferanslar düzenlemekte, atölye çalışmaları yapmakta ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015