%10
Pürdikkat : Dikkatinizi Nasıl Toplar ve Hayatınızın Kontrolünü Elinize Alırsınız? - Eyal, Nir

Pürdikkat : Dikkatinizi Nasıl Toplar ve Hayatınızın Kontrolünü Elinize Alırsınız?

Nir Eyal

Yayınevi: Nova Kitap

Yayın tarihi: 07/2021

ISBN: 9786057428707

Çevirmen : Vildan Kalafat Ceylan

Türkçe | 312 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Kişisel Gelişim

  • 40,50 TL
  • 45,00 TL

 “Hepimiz sağlıklı bir salata yerine pasta yemenin bel çevremiz için kötü olduğunu biliriz. Arkadaşlarımızla gerçek hayatta vakit geçirmenin, sosyal medyada amaçsızca dolaşmaktan daha zenginleştirici olduğu konusunda hemfikirizdir. Eğer işimizde daha üretken olmak istiyorsak, zaman kaybetmeyi bırakıp gerçekten çalışmamız gerektiğinin bilincindeyizdir. Ne yapmamız gerektiğini zaten biliyoruz. Bilmediğimiz ise dikkatimizin dağılmasına nasıl engel olacağımız.”

Pürdikkat’te Nir Eyal, bizi dikkat dağınıklığına iten gizli psikolojiyi gözler önüne sererek, bu sorunu çözmenin neden telefonumuzdan, iPad’imizden ya da bilgisayarımızdan vazgeçmek kadar basit olmadığını açıklıyor: Kendimizi yoksun bırakmak çözüm değildir ve çoğu zaman daha fazlasını istememize neden olur. Yazar dört aşamalı, araştırma destekli modelle, hedeflediğinizi sonunda yapabilmenizin sırrını ortaya koyuyor ve teknolojinin bizden yararlanmasına izin vermeden, ondan en iyi şekilde faydalanmanın anahtarını sunuyor.

Bu kitaptaki tekniklerle, bugünden itibaren zamanınızı, dikkatinizi kontrol etmek ve istediğiniz hayatı yaşamak için tam olarak ne yapmanız gerektiğini öğrenecek ve dikkat dağıtıcıları yönetme şeklinizi sonsuza dek değiştirecek pek çok püf noktayı keşfedeceksiniz.

Nir Eyal alışılagelmiş fikirleri altüst ederek şunları ortaya çıkarıyor:

İşyerinde dikkat dağınıklığı neden işlev bozukluğunu işaret eder ve bu sorun nasıl düzeltilir

İnsan davranışlarını gerçekten yönlendiren nedir ve niçin “zaman yönetimi acı yönetimidir”

Neden ilişkilerinizin geleceği sizin pürdikkat olmanıza bağlıdır

Giderek daha fazla dikkat dağıtan bir dünyada pürdikkat çocuklar nasıl yetiştirilir

“Pürdikkat, gürültülü bir dünyada sonuç almak için ihtiyaç duyduğunuz odağı sağlayacak bir çerçeve sunuyor.”

—James Clear, Atomik Alışkanlıklar kitabının yazarı

“Başarı ve mutluluk, dikkatlerini kontrol edebilen insanlara aittir. Nir Eyal’in, sizi dikkat dağınıklığından koruyacak, eyleme dönüştürülebilir harikulade fikirleri var.” —Adam Grant, Vermek ve Almak ve Orijinaller kitaplarının yazarı

“Bu kitap, içgörüler, örnekler, en yeni araştırmalar ve –en önemlisi– pürdikkat olmak için somut ve uygulanabilir stratejilerle dolu.”

—Gretchen Rubin, Mutluluk Projesi kitabının yazarı

“Pürdikkat, teknolojiyi refahla dengelemek için en pratik ve gerçekçi yaklaşım. Akıllı telefonu olan herkesin okuması gereken bir kitap.”

—Mark Manson, Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabının yazarı

“Eğer vaktinize, odağınıza ya da ilişkilerinize değer veriyorsanız, bu kitabı mutlaka okumalısınız. Bu fikirleri hemen uygulamaya başlıyorum.”

—Jonathan Haidt, Mutluluk Varsayımı kitabının yazarı

“Yazar birtakım faydalı davranışsal ve zaman planlaması stratejileri ile hayatımızı yeniden şekillendirme olanağı sunuyor… Eyal, Mari Kondo tarzı bir yaklaşımla bir dijital temizliği ele alıyor.”

—The Wall Street Journal

“Bu öylesine önemli bir kitap ki… Pürdikkat, dikkatimizi toplamak, odaklanmak ve hayatımızın kontrolünü geri kazanmak üzerine okuduğum en iyi rehber.” —Arianna Huffington, founder and CEO of Thrive, Global and founder of The Huffington Post

“Daha verimli düşünmeye, çalışmaya ve yaşamaya çalışan herkes için gerekli bir kitap.” —Ryan Holiday, Stoacının Günlüğü ve Ego Düşmanndır kitaplarının yazarı

“Pürdikkat olmak günümüzde mutlak sahip olunması gereken bir özellik. Benim tavsiyem: Bu kitabı, okuyun, yaşayın ve uygulayın.” —Greg McKeown, Essentialism kitabının yazarı

Outstanding Works of Literature (OWL) Ödülü Kazananı

Yılın En İyi Beş Kişisel Gelişim Kitabı Seçkisi, Audible

Yılın En İyi Yirmi İş ve Liderlik Kitabı Seçkisi, Amazon

Amazon Editörün Seçimi

Goodreads, 2019’un En İyi Bilim & Teknoloji Kitapları Adayı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı