Radyo ve Radyoculuk : Habercinin El Kitabı 5 - Alankuş, Sevda

Radyo ve Radyoculuk : Habercinin El Kitabı 5

"Türkiye'deki topluluk radyoları 'ticarileşme' ile 'topluluk radyosu olarak kalma' kıskancındalar. Ayrıca, genel olarak coğrafi bir yerleşim alanında mevcut olan ortalıklara seslenmeyi hedefleyen bu tip radyoların herhangi bir kimlik ile özdeşleşimleri üzerinde kamusal otoritelerin yakın bir takibi sözkonusu. Bu anlamda Batı Avrupa'nın özgürlük ortamının Türkiye için geçerli olduğundan söz edilemez."

Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Timisi
"Bugün Türkiye'deki yayıncılık siyasalarıyla ilgili olarak tartışılması gereken, halihazırdaki devletçi ve muhafazakar düzenlemenin karşısına, tecimsel çıkarları koruyan düzenlemelere gidilmesi değildir. Çünkü, zaten bu ikisi birbirini destekleeyecek ortamı yaratmakta sık sık başarılı olmaktadır. Radyo ve televizyon yayıncılığı hepimize/kamuya ait olan kullanmakta, ayrıca ortak veya farklı özelliklerimizle/yönelimlerimizle hepimizi ilgilendirmektedir; o yüzden, artık 'kamusal' yayıncılığı gündeme getirme zamanıdır."

Yrd. Doç. Dr. Beybin D. Kejanlıoğlu
''Haber çok gereklidir. Haber vermeyen radyolar olabilir. Dünyada her alanın bir radyosu yaratılabilir... Ancak unutulmasın, bu radyolar haber verdikleri sürece, konuşan kutular olmaktan çok öteye gidemezler.''

İpek Çalışlar

İlgili Ürünler

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı