%10
Rahmet Kapısı : Uluslararası Kenan Rifai Sempozyumu Bildirileri - Sargut, Cemalnur

Rahmet Kapısı : Uluslararası Kenan Rifai Sempozyumu Bildirileri

  • 24,98 TL
  • 27,75 TL

Asrın, hatta yüzyılların en büyük mutasavvıflarından bir tanesi, tevhid anlayıs¸ının sultanı, Peygamber yolunun yolcusu bir büyük mürs¸id-i kâmil Kenan er-Rifâî Hazretleri... Onun dünyaya yayılıs¸ını kendi agˆzından dinlersek; “I·ndifâ eden bir yanardagˆın lavlarını tutacak bir el ayası bulunmadıgˆı gibi, tasavvufun, özellikle I·slâm tasavvufunun yeryüzüne akmasını önleyecek hiçbir kuvvet-i kudret yoktur.” 
CEMÂLNUR SARGUT
İnanıyorum ki, bu modern mutasavvıf lider adına yapılan akademik teberrûlar, tasavvuf ahlâkının mirası modern üniversitenin açık araştırma ruhu ile bir araya gelerek ulusallığın, etnik yapının ya da dinin dar kavramlarınca kısıtlanmamış yeni topluluklar oluşturma potansiyeline sahiptir.
CARL ERNST
İnsanın mevkiini anlamak için Çinli Müslümanlara kendi dillerinde hâlihazırda var olan zengin kaynakları hatırlatmak, Çin’deki Kenan Rifâî İslâm Araştırmaları Kürsüsü’nün görevidir.
SACHIKO MURATA & WILLIAM C. CHITTICK 
Amerikalı Mevlevî mürşit İbrahim Gamard, Kenan Rifâî’nin “Listen” adlı eserini “Mesnevî’yi anlamaya katkı sağlayan, son 70 yıldan bu yana, başka bir deyişle Nicholson’ın muazzam tercümesinden ve şerhinden bu yana, İngiliz dilinde basılmış en önemli çalışma” olarak tarif etmektedir. Bu şerh, muhtemelen Mevlânâ’nın Mesnevî’sine en yakın ve açıklayıcı İngilizce şerhtir.
OMID SAFI
...Kenan Rifâî yazdı, söyledi, anlattı, degˆerli kimseler yetis¸tirdi. Bu onun görünen yönüydü. Ama onun iç dünyasına ait sızıntılar, mânevî s¸ahsiyetine dair izler mevcutsa da, onun bu yönünü hakkıyla tanımak, ancak onun gibi olmakla mümkündür.
MEHMET DEMİRCİ

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı