%20
Refah Ekonomisi ve Eşitsizlik - Çolak, Ömer Faruk

Refah Ekonomisi ve Eşitsizlik

Ömer Faruk Çolak

Yayınevi: Efil

Yayın tarihi: 04/2022

ISBN: 9786052294819

Editör : Leyla Firuze Arda Özalp

Karton Kapak | Türkçe | 232 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Ekonomi

  • 280,00 TL

Küreselleşme insanı ve doğal kaynakları acımasızca tükettiği bir ortama doğru sürüklerken bu kitap refah ekonomisi alanına ve eşitsizlik kavramına zengin bir arka plan sunuyor. Katkıda bulunan yazarlar eşitsizliği, tüketim ve borçlanma olgularına, istihdam piyasalarına, servet ve gelir dağılımlarına, kurumsal yapıya, mekân kavramına, her tür ayrımcılığa ve küresel eşitsizliğin ekonomi politiğine odaklanarak, farklı yaklaşımlarla özgürce tartışıyorlar.
Prof. Dr. Fatma Doğruel
Marmara Üniversitesi
Refah arttıkça eşitsizlik azalacakmış gibi görünse de bazen tam tersi olabiliyor; refah arttıkça eşitsizlik büyüyebiliyor. Bu kitap ekonomi biliminin çok önemli ama nispeten az işlenmiş konularını ele alıp değerlendiren önemli bir kitap. Mutlaka okunmalı. Bilgi dağarcığınıza katkı yaptığını göreceksiniz.
Dr. Mahfi Eğilmez
Refah analizi ekonomi biliminin temel kavramlarından birisi ve belki de ana ekseni. Ekonomide refah kavramının, ekonomi politiğin tüm boyutlarıyla ele alındığı, çok önemli bir katkı.
Prof. Dr. A. Erinç Yeldan
Kadir Has Üniversitesi
Yazarlar: Ömer Faruk Çolak (Editör), Leyla Firuze Arda Özalp (Editör), Ayça Berna Görmez, Meltem Dayıoğlu, Murat Gu¨ray Kırdar, Emine Kef, Pelin Kılıçarslan, Saniye Dedeoğlu, Çisel Ekiz Gökmen, Aysun Danışman, Fatma Esra Soylu, Erdem Seçilmiş, Eşref Uğur Çelik, Adem Yavuz Elveren

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015